Benny Goodman

th

Benny Goodman- amerykański klarnecista jazzowy, nazywany Królem Swingu.


Komu kibicujemy tej wiosny?

th

Wkrótce na naszych łamach recenzje albumów: Kolor szlachetności Iwony Kmiecik, Niech tak zostanie Singin’ Birds oraz RRewolucja Roots Roockets.

PATRONAT MEDIALNY MEAKULTURY: "MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE. Spotkania z kompozytorami"

th

Czy muzyka współczesna to nadal muzyka klasyczna? Czy zawsze jest poważna? Awangardowa, niezrozumiała, trudna? Doskonała? Jak dzisiaj komponować muzykę? Czy i jak łączy się ona z naszą rzeczywistością? To tylko niektóre wątki organizowanych już po raz trzeci przez PTMW spotkań z kompozytorami, nad którymi patronat medialny objęła MEAKULTURA.Ekonomia kultury

th

Tym razem w Blogosferze fragment książki Harry'ego Lehmanna pt. Die digitale Revolution der Musik. Eine Musikphilosophie, (Schott 2013) w tłumaczeniu Moniki Pasiecznik. Tekst pierwotnie ukazał się na jej blogu.

Czasy nowego słuchacza?

th

Obecnie sama muzyka przestaje ludziom wystarczać. Słuchamy jej podczas zakupów, jazdy samochodem czy autobusem do pracy, w tramwaju na uczelnię, często też na samej uczelni, w wolnym czasie włączamy radio i przy wtórze muzyki gotujemy, czytamy.Stara Rzeka - Cień chmury nad ukrytym polem

th

Dzisiaj w Blogosferze wpis Filipa Szałaska - autora bloga Fight!Suzan.

MEAKULTURA - list do Sympatyków czasopisma

th

W związku ze 101. wydaniem MEAKULTURY oraz programem poświęconym naszemu czasopismu, emitowanym przez Drugi Program Polskiego Radia dzisiaj o godzinie 22.30, (emisję można śledzić online http://www.polskieradio.pl/Player/-2) zamieszczamy list otwarty dr Marleny Wieczorek (redaktor naczelnej) oraz dr Ewy Schreiber (jej zastępczyni).Polskie Radio - audycja o MEAKULTURZE!

th

14 lutego 2014 r. o godz. 22:30 na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia wyemitowany zostanie odcinek audycji "Bita godzina", poświęcony działalności czasopisma MEAKULTURA. Gośćmi prowadzącej audycję - Ewy Szczecińskiej - będą: dr Ewa Schreiber, Aleksandra Masłowska oraz Bartosz Dąbrowski.

Trasa Animal House Project - patronat Fundacji MEAKULTURA

th

Fundacja MEAKULTURA objęła patronat nad trasą koncertową zespołu Animal House Project. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!100. numer MEA! "Od klasyki do rozrywki"

th

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z 100. numerem MEAKULTURY! Jubileuszowe wydanie poświęcimy tematyce łączenia różnych gatunków muzycznych.

Konfrontacja skrzypków: Vanessa-Mae vs Nigel Kennedy

th

Dwoje artystów narodowości brytyjskiej, taki sam instrument, podobna idea w twórczości i wykonawstwie. Poszukajmy zatem różnic w muzycznych kreacjach Vanessy-Mae i Nigel'a Kennedy'ego.123242548

logowanie i rejestracja
Wydanie 260