Trasa Animal House Project - patronat Fundacji MEAKULTURA

th

Fundacja MEAKULTURA objęła patronat nad trasą koncertową zespołu Animal House Project. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!


100. numer MEA! "Od klasyki do rozrywki"

th

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z 100. numerem MEAKULTURY! Jubileuszowe wydanie poświęcimy tematyce łączenia różnych gatunków muzycznych.

Konfrontacja skrzypków: Vanessa-Mae vs Nigel Kennedy

th

Dwoje artystów narodowości brytyjskiej, taki sam instrument, podobna idea w twórczości i wykonawstwie. Poszukajmy zatem różnic w muzycznych kreacjach Vanessy-Mae i Nigel'a Kennedy'ego.Festiwal Kontrolowany - patronat MEAKULTURY

th

W dniach 12 – 14 lutego, w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbędzie się druga edycja Festiwalu Kontrolowanego.

Konkurs - bilety na "Qudsję Zaher"! Rozwiązanie

th

2 podwójne bilety na 2. lutego i 1 podwójny na 4. lutego na Qudsję Zaher Pawła Szymańskiego do warszawskiej Opery Narodowej wygrali: Magda Werner, Maria Majewska oraz Stanisław Jacek Sadowski.Konkurs - bilety na "Qudsję Zaher"!

th

Mamy do wygrania 2 podwójne bilety na 2. lutego i 1 podwójny na 4. lutego na "Qudsję Zaher" Pawła Szymańskiego do warszawskiej Opery Narodowej.

Artysta prosi, by ukraść jego album

th

W naszej Blogosferze kolejny wpis. Tym razem dr Patryk Gałuszka, ekonomista i medioznawca zatrudniony w Instytucie Ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, pisze między innymi o problemach niezależnych artystów z wydaniem płyty.Wizytówki młodych polskich kompozytorów. Podziękowania

th

Cykl wizytówek młodych polskich kompozytorów publikowany w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dobiegł końca wraz z zamknięciem roku 2013. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego zaistnienia.

Split

th

O Splicie nie wiadomo zbyt wiele. Wiadomo, że ma na imię Krzysztof, wiadomo, że jest z Łodzi, wiadomo, że jest nietuzinowym artystą. Dotychczas Split znany był ze współpracy z  rzeszowskim zespołem 1984, w którym odpowiadał za towarzyszące muzyce grupy podczas ich występów wizualizacje. W maju tego roku dał się jednak poznać jako samodzielny artysta - zadebiutował w łódzkim klubie „Dom” prezentując autorski  performance „Wolne Media”.John Coltrane

th

John Coltrane –  amerykański saksofonista, zaliczany do najbardziej wpływowych muzyków jazzowych, protoplasta tzw. free jazzu.

Życzenia

th

Drodzy Czytelnicy MEAKULTURY! Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Wam pięknego czasu spędzonego w gronie najbliższych i wejścia z dobrą nutą w Nowy Rok! :))123242547

logowanie i rejestracja
Wydanie 257