Słuchaczu idealny, czy istniejesz? Hyde Park

th

Rozmowy, trzaskanie drzwiami, dzwonienie telefonów i słynne oklaski pomiędzy częściami koncertu - czyli o zachowaniu słuchaczy podczas występów muzyków. 


Dobra umowa przeniesienia praw autorskich

th

Blogosfera, a w niej wpis Aleksandry Sewerynik, autorki bloga Prawo Muzyki. Zapraszamy!

Gdynia - Muzyczna Wizytówka Miast

th

Ta „wioska rybacka” – jak do dziś lubią nazywać Gdynię wrogo nastawieni gdańszczanie – jest jednym z najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się miast Polski w ostatnich latach. Jest tu prężnie działający port i infrastruktura na wysokim poziomie. Niedawno zakończono budowę najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce – Sea Tower. Kultura muzyczna w tym mieście również jest wysoka i, mimo iż Gdynia plus muzyka dla większości zapewne będzie się równać Open’er Festival, ten artykuł pokaże, że w tym mieście dzieje się dużo więcej.Transatlantyk Festival Poznań 2014 - Patronat MEAKULTURY

th

Call for Entries! Transatlantyk Festival Poznań 2014 ogłasza Transatlantyk Film Music Competition oraz Transatlantyk Instant Composition Contest!

Ukryte motywy, czyli klasyka w rozrywce

th

Joanna Zawada zachęca w "Hyde Parku" do wsłuchania się w znane wszystkim utwory rozrywkowe, aby dostrzec w nich „ukryte” fragmenty zaczerpnięte z kanonu muzyki poważnej. Po co nam ta reforma?

th

Publikujemy na naszych łamach tekst podejmujący temat kontrowersyjnej reformy edukacyjnej, która obejmie polskie szkoły muzyczne już od września 2014 roku. Otwieramy w ten sposób dyskusję na temat reformy - jej głównych idei, celów oraz konkretnych założeń.

Jak zatrzymać tantiemy

th

Blogosfera, a w niej wpis Aleksandry Sewerynik, autorki bloga Prawo Muzyki. Zapraszamy!Miles Davis

th

W kolekcji grafik Maxa Skorwidera pojawił się kolejny jazzman. Przed Państwem - Miles Davis.

Konferencja "Muzyka w przestrzeni publicznej"

th

Już niedługo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się konferencja studencko‑doktorancka „Muzyka w przestrzeni publicznej vol. 2”, której patronem medialnym jest MEAKULTURA. Dlaczego warto wziąć w niej udział?Talent z talent show. Dawid Podsiadło

th

Dawid Podsiadło sprzedał w ostatnim roku największą ilość płyt na polskim rynku muzycznym i tym samym został artystą TOP podczas pierwszego dnia Sopot TOPtrendy Festiwal. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę tego jednego z najlepiej rokujących młodych muzyków.

Ale jazz ... Numer specjalny.

th

Cytując "Klasyka": Jazz jest niby ptak, który odlatuje i powraca, przylatuje i przyfruwa, przeskakując bariery, kpiąc z kontroli celnych [...] chmura pozbawiona granic, szpieg powietrza i wody, forma archetypu, coś z przeszłości, coś z głębi, z dołu...(Julio Cortázar, "Gra w klasy").

 

 

 124252651

logowanie i rejestracja
Wydanie 280