IV Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii w Warszawie

th

W dniach 6-9 maja w Warszawie odbędzie się IV Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii. Organizatorami są studenckie koła naukowe działające w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Program konferencji obejmuje ok. 30 referatów lub komunikatów badawczych przygotowanych przez słuchaczy muzykologicznych studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich z całego kraju. Honorowym gościem Zjazdu będzie wybitny znawca życia i twórczości Jana Sebastiana Bacha, prof. Christoph Wolff (Harvard University, Bach-Archiv Leipzig), który wygłosi wykład: In Search of Johann Sebastian Bach’s Human Face – The Everyday Life of the Leipzig Thomascantor. W ramach Zjazdu odbędzie się również dyskusja pt. Edukacja muzykologiczna w Polsce. Teraźniejszość i perspektywy, a wykładowi prof. Ch. Wolffa towarzyszył będzie recital klawesynowy Marka Toporowskiego.


MEAKULTURA poleca - Quaardvarktet

th

Już za cztery dni w trasę koncertową po najistotniejszych jazzowych klubach Polski rusza Quaardvarktet. MEAKULTURA objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem. Kim są muzycy tworzący zespół o tak intrygującej nazwie?

Ko Ko Euro Spoko

th

Polacy dwa dni temu wybrali hymn Reprezentacji Polski o intrygującym tytule "Ko ko Euro Spoko". Piszemy o tym dopiero dzisiaj, bo nie chcieliśmy psuć doniosłego nastroju Święta Narodowego Trzeciego Maja. Jakie więc są opinie na temat tej piosenki?Święto Narodowe Trzeciego Maja i Światowy Dzień Wolności Prasy

th

Dzisiaj obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja, ale także Światowy Dzień Wolności Prasy, który został ustanowiony 20 grudnia 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Hit Biało-Czerwonych na Euro - dziś rozwiązanie konkursu!

th

Dziesięciu finalistów plebiscytu "Hit Biało-Czerwonych" (organizowany przez Radio ZET, Polski Związek Piłki Nożnej, Program 1 Telewizji Polskiej oraz Stołeczną Estradę) wystąpi dzisiaj na plenerowym koncercie, podczas którego dowiemy się jaka piosenka będzie oficjalnym przebojem reprezentacji Polski w piłce nożnej na EURO 2012. To niezwykłe wydarzenie "artystyczne" będzie transmitowane przez Program 1 Telewizji Polskiej oraz Radio ZET.Jazz do czytania

th

Wczoraj (30 kwietnia) po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Jazzu. To dobra okazja, by polecić MEAczytelnikom kilka jazzowych książek i audiobooków wydanych przez PWM.

30 kwietnia: Światowy Dzień Jazzu

th

30 kwietnia 2012 r. po raz pierwszy obchodzony będzie Światowy Dzień Jazzu, proklamowany w listopadzie 2011 roku.Muzyka w obozach śmierci

th

To międzynarodowy projekt, służący zacieśnieniu współpracy na płaszczyźnie artystycznej i intelektualnej między młodzieżą polską, niemiecką i izraelską. Kulminacyjny punkt programu stanowi koncert multimedialny autorstwa profesora Marcina Sompolińskiego. Weźmie w nim udział międzynarodowa, specjalnie powołana w tym celu orkiestra.

Muzyka filmowa Kilara w opracowaniu na fortepian

th

Wojciech Kilar, który w tym roku został laureatem Złotego Fryderyka za całokształt twórczości, to jeden z najbardziej cenionych polskich kompozytorów. Znany jest między innymi ze swojej wspaniałej muzyki filmowej, wzbogacającej obrazy najznamienitszych polskich i zagranicznych reżyserów.Fryderyki - lista laureatów

th

Wczoraj w Teatrze Dramatycznym w Warszawie zostały wręczone statuetki Fryderyk 2012 w 34 kategoriach muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzu.

Nagroda muzyczna Fryderyk 2012

th

Dziś ogłoszenie wyników!145464749

logowanie i rejestracja
Wydanie 268