II Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy, Łódź 2012

th

Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi organizuje w dniach 28 kwietnia-4 maja 2012II Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy. Udział zapowiedziało ponad 70 uczestników z 4 kontynentów, którzy będą oceniani przez międzynarodowe Jury. Tegoroczna edycja jest rozszerzona o SaxFest, czyli koncerty wybitnych saksofonistów zwieńczone koncertem na 100 saksofonów w łódzkiej Manufakturze.


Witold Lutosławski. O muzyce. Pisma i wypowiedzi

th

"Witold Lutosławski. O muzyce. Pisma i wypowiedzi" to pierwsza na polskim rynku książka skupiająca autorskie teksty wybitnego kompozytora i dyrygenta.

23 kwietnia - 43 rocznica śmierci Krzysztofa Komedy

th

43 lata temu zginął tragicznie Krzysztof Komeda-Trzciński, wybitny polski jazzman, pianista i kompozytor muzyki filmowej, główny reprezentant tzw. polskiej szkoły jazzu.Już wkrótce Konkurs Wiedzy o Polskim Jazzie!

th

W środę 25 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:30 w katowickim klubie Katafonia odbędzie się Konkurs Wiedzy o Polskim Jazzie, organizowany przez Centrum Kultury Katowice i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Musica Polonica Nova 2012 - WEJŚCIÓWKI dla MEAczytelników

th

Mamy do rozdania podwójne wejściówki na każdy koncert Festiwalu "Musica Polonica Nova"!!!Musica Polonica Nova 2012 - szczegóły

th

We Wrocławiu rozpoczyna się Festiwal Musica Polonica Nova, którego program muzyczny jest niezwykle bogaty. Oto szczegóły:

Musica Polonica Nova 2012

th

W dniach 20-28 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu 28. edycja Festiwalu Polskiej Muzyki Wspłóczesnej MUSICA POLONICA NOVA 2012.Opera nad Brdą - XIX Bydgoski Festiwal Operowy

th

Opera Nova zaprasza na XIX Bydgoski Festiwal Operowy. W dniach od 28 kwietnia do 13 maja 2012 roku w Bydgoszczy rozpocznie się prawdziwa muzyczna wiosna.

Nagród ciąg dalszy czyli Katarzyna Syguła laureatką Olsztyńskiego Konkursu Musicalowego

th

Nasza redakcyjna koleżanka zdobyła I nagrodę na II Olsztyńskim Konkursie Musicalowym, który odbył się 14 kwietnia.Dźwięk w kulturze

th

Polski Instytut Antropologiczny zaprasza na kolejną edycję "Spotkań z Antropologią - Interdyscyplinarne Dyskusje".

Wielki sukces Ewy Schreiber

th

Z dumą i wielką radością ogłaszamy, że zastępczyni redaktor naczelnej MEAKULTURY ponownie otrzymała nagrodę za swoją pracę doktorską!147484950

logowanie i rejestracja
Wydanie 274