Muzyka kameralna Festiwale Patronat medialny

Chamber Music Festival 2012

chamber-music-festival-2012

14 czerwca rozpocznie się w Gdańsku 1. edycja EURO Chamber Music Festival 2012 -Przyjaciele grają RAZEM. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny przebiega pod hasłem Przyjaciele grają razem. Cóż ma ono sugerować odbiorcom?

Przede wszystkim to, że bohaterami kolejnych wieczorów są młodzi artyści pochodzący z różnych stron świata: Francji (Paryż, Lyon), Japonii (Tokyo, Osaka), Niemiec (Hannover), Bułgarii (Sofia) i Polski (m.in. Gdańsk, Warszawa, Zielona Góra). Spotykają się wspólnie tu - w historycznie wielokulturowym Gdańsku. Spotykają się po to, by pomuzykować, zaprezentować publiczności swe umiejętności w programie, który - podobnie jak oni - pochodzi z różnych stron świata.

To istny kalejdoskop muzyczny, w którym odnajdziemy dzieła od muzyki dawnej po współczesną. Od Bacha po Piazzollę. Nieskazitelne pod względem formalnym dzieła klasyków wiedeńskich i ulotne brzmienia muzyki francuskich impresjonistów. Młodzi wykonawcy nie stronią także od muzycznych eksperymentów z zastosowaniem elektroniki.

Podczas Festiwalu również będą się odbywać wydarzenia towarzysząca takie jak: wystawa młodych twórców z Akademii Sztuk Pięknych w sieni Ratusza Staromiejskiego czy pokaz filmu niemego F. Langa "Metropolis" z muzyką improwizowaną live przez mistrza muzyki elektronicznej w Polsce Władysława "Gudonis" Komendarka.

Festiwal powstaje dzięki gościnności i pomocy Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

 

Więcej informacji na: www.przyjacielegrajarazem.blogspot.be

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2012-06-05

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja