Muzyka dla dzieci Opera i dramat muzyczny Muzyka wokalna Muzyka religijna Festiwale Muzyka instrumentalna

III Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2012

Agnieszka Topolska
iii-letni-festiwal-muzyczny-kutno-2012
materiały promocyjne

W 2010 roku w Kutnie zorganizowano pierwszą edycję festiwalu, podczas którego zabrzmiały kompozycje klasyczne w wykonaniu polskich artystów śpiewaków i instrumentalistów. Od tego czasu zainteresowanie wydarzeniem z każdym rokiem rośnie, a dyrektor festiwalu, Anna Jeremus-Lewandowska, stara mu się godnie sprostać, proponując różne rodzaje koncertów (barok, muzyka sakralna, koncert dla dzieci).

Podczas tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się 14 wydarzeń o charakterze muzycznym, spośród których na największą uwagę zasługuje koncert specjalny poświęcony Bernardowi Ładyszowi z okazji 90. rocznicy jego urodzin oraz IV Międzynarodowe Warsztaty Wokalne z udziałem pedagogów polskich i zagranicznych. Zaplanowany został też wieczór z udziałem gościa specjalnego – sopranistki, Urszuli Trawińskiej-Moroz.

Festiwal potrwa do 26 sierpnia, a koncerty zagoszczą także w sąsiadujących z Kutnem miejscowościach: Strzelcach, Krośniewicach, Łąkoszynie i Siemienicach. Łącznie wystąpi ponad 70 wykonawców, a koncertom towarzyszyć będą wydarzenia specjalne, jak np. wystawa plakatu operowego.

----------------------

Więcej informacji: www.letnifestiwal.pl ; www.jeremusanna.pl

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2012-07-31

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja