Festiwale Konkursy

Już wkrótce Konkurs Wiedzy o Polskim Jazzie!

Aleksandra Masłowska
juz-wkrotce-konkurs-wiedzy-o-polskim-jazzie

W środę 25 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:30 w katowickim klubie Katafonia odbędzie się Konkurs Wiedzy o Polskim Jazzie, organizowany przez Centrum Kultury Katowice i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

W rywalizacji może wziąć udział każdy - wystarczy tylko wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na stronie www.ck.art.pl. Laureaci quizu otrzymają specjalne zaproszenia na 7 Śląski Festiwal Jazzowy, rozpoczynający się 16 maja 2012 roku.

- Każdej edycji Silesian Jazz Festival przyświeca idea edukacji jazzowej. Dlatego właśnie prosimy tak uznanych muzyków jak Kurt Elling czy Andy Middleton nie tylko o koncerty, ale i poprowadzenie warsztatów. Dlatego również organizujemy ów konkurs. Gdzie, jak gdzie, ale na Śląsku jazzowych fachowców na pewno nie brakuje - mówi prof. Jerzy Jarosik z Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrektor artystyczny imprezy.

W katowickich salach koncertowych jazzować będą m. in. wspomniany już Andy Middleton czy Full Drive Henryka Miśkiewicza. Swoje umiejętności zaprezentują także studenci polskich uczelni wyższych, m. in. Big Bandy Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie czy Code Numbers Leszka Kułakowskiego z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gratką dla fanów gatunku będzie prezentacja laureatów konkursu Jazz Juniors 2011 - XXXV Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych.

Do udziału w katowickim Konkursie Wiedzy o Polskim Jazzie zachęcamy wszystkich czytelników MEAKULTURY - zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2012-04-21

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja