Max i Single

Mick Fleetwood

Max Skorwider
mick-fleetwood

Mick Fleetwood to brytyjski perkusista, współzałożyciel popularnej grupy Fleetwood Mac. Fleetwood, którego nazwisko zainspirowało nazwę zespołu, jest obecnie jedynym z oryginalnych, wciąż koncertujących pod jego szyldem członków.

Brytyjska grupa to czołowi przedstawiciele modnego w końcu lat '60 XX wieku nurtu soft-rock, łączącego elementy znanej z klasycznego rocka ballady z folkowym instrumentarium. Album Rumours z 1977 r. - największy komercyjny sukces zespołu - nieprzerwanie plasuje się w pierwszej dziesiątce światowych rankingów muzycznych, określany mianem manifestu złamanych serc.

Działalność artystyczna Fleetwooda to również projekty solowe (począwszy od eksplorującego sferę world music The Visitor z 1981 r.) oraz liczne kolaboracje i projekty (m. in. Mick Fleetwood's Zoo z 1983 r. czy współtworzony wraz z Rickiem Vito The Mick Fleetwood Blues Band, nominowany do nagrody Grammy w 2010 r.). Charakterystyczny styl Fleetwooda do dziś inspiruje kolejne pokolenia muzyków - od klasycznych perkusistów po muzyków elektronicznych, nadających zaczerpniętym z jego kompozycji samplom perkusyjnym nowe życie.

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2013-03-27

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja