Muzyka współczesna Kobiety w muzyce Promocja kultury polskiej

Nowy kwartet Hanny Kulenty w Londynie

nowy-kwartet-hanny-kulenty-w-londynie
Wigmore Hall, źródło: Wikipedia

26 listopada w londyńskim Wigmore Hall odbędzie się premiera nowego kwartetu Hanny Kulenty w wykonaniu Arditti String Quartet, jednego z najwybitniejszych zespołów wykonujących muzykę współczesną.

Hanna Kulenty to jedna z najważniejszych kompozytorek średniego pokolenia, która ukształtowała własny, rozpoznawalny język muzyczny.  Na jej edukację w zakresie kompozycji złożyły się studia w klasie Włodzimierza Kotońskiego i Louisa Andriessena. Wcześniejsze kwartety smyczkowe kompozytorki – String Quartet No. 4 (A Cradle Song) (2007) i String Quartet No. 5 (2011) były wielokrotnie wykonywane przez słynny Kronos Quartet.

Arditti String Quartet, założony w 1974 roku przez Irvine'a Ardittiego znany jest z doskonałości technicznej i interpretacyjnej. Zespół specjalizuje się w repertuarze współczesnym, poczynając od muzyki Schönberga aż po twórców XXI wieku.

W programie koncertu znajdą się także kompozycje Witolda Lutosławskiego (Kwartet smyczkowy), Philippe'a Manoury'ego (String Quartet No.4 'Fragmenti', brytyjska premiera utworu), a także Franco Donatoniego (''La Souris sans Sourire''). Wszystkie utwory zabrzmią w Wigmore Hall, jednej z najsłynniejszych sal kameralnych w Londynie i na świecie.
 

 

Irvine Arditti, źródło: Wikipedia

 
Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2016-11-17

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja