Muzyka współczesna Muzyka polska Muzyka religijna Płyty

Płyta "Penderecki conducts Penderecki 1" nominowana do Nagrody Grammy

plyta-penderecki-conducts-penderecki-1-nominowana-do-nagrody-grammy
Krzysztof Penderecki, materiały promocyjne

Album "Penderecki conducts Penderecki 1" otrzymał nominację do prestiżowej Nagrody Grammy. Kompozytor po raz pierwszy dyrygował podczas nagrań Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej, a Dies Illa ma na płycie swoją światową premierę fonograficzną. Album otwiera serię płyt w kolekcji Warner Classics.

Na płycie znalazła się również nowa interpretacja Psalmów Dawida, utworu, który zapoczątkował międzynarodową karierę Pendereckiego, a także dwie inne kompozycje religijne, Hymn do Św. Daniłła i Hymn do Sw. Wojciecha. Partie solowe wykonują wybitni artyści -  Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Johanna Rusanen (sopran) oraz Nikolay Didenko (bas).

 
"Tak różne utwory zebrane na jednej płycie można chyba nazwać tytułowym muzycznym arboretum. Myślę, że jak w ogrodzie Krzysztofa Pendereckiego rozmaite drzewa przyciągają uwagę zwiedzających, tak w tegorocznym albumie Warner Classics każdy znajdzie coś dla siebie"  pisała o płycie na łamach meakultura.pl Katarzyna Trzeciak. Więcej o albumie można przeczytać TUTAJ:
 
Pełną liste tegorocznych nominacji do Nagrody Grammy można zobaczyć TUTAJ. W tym roku znalazło się na niej także nagranie opery Król Roger Karola Szymanowskiego w wykonaniu orkiestry i chóru Royal Opera House z udziałem Mariusz Kwietnia oraz nagranie utworów kameralnych Jerzego Fitelberga w wykonaniu kanadyjskiego ARC Ensemble.
 
okładka płyty
 
Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2016-12-08

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja