Konkursy MEAKULTURA

Przedłużenie naboru zgłoszeń w konkursie „Obywatelki i Obywatele świata - migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku"

przedluzenie-naboru-zgloszen-w-konkursie-obywatelki-i-obywatele-swiata-migracje-polskich-kompozytorek-i-kompozytorow-w-xxi-wieku
grafika: Max Skorwider

Informujemy, że na prośbę autorów zainteresowanych udziałem w konkursie z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS: „Obywatelki i Obywatele świata - migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku" organizator konkursu, Fundacja MEAKULTURA, ogłasza przedłużenie terminu naboru zgłoszeń do 10 października 2018 roku.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich, którzy interesują się działalnością polskich kompozytorów za granicą w XXI wieku!

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do osób, które interesują się lub zajmują zawodowo kulturą muzyczną. Do konkursu przyjmowane są zgłoszenia tekstów na temat sytuacji zawodowej i życiowej polskich kompozytorek i kompozytorów, którzy w XXI wieku zdecydowali się na migrację lub emigrację.

Tekst „Obywatelki i Obywatele świata - migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku” może dotyczyć twórców muzyki poważnej, filmowej, jazzowej lub popularnej. Praca ma mieć charakter przekrojowy, popularnonaukowy i dotyczyć powodów wyjazdu, sytuacji zawodowej oraz zawierać wnioski, które pozwolą ukazać zjawisko migracji i emigracji polskich artystów w XXI wieku w całościowej perspektywie.

W Jury Konkursu zasiadają dr Marlena Wieczorek, dr Beata Bolesławska-Lewandowska, dr Ewa Schreiber, dr Grzegorz Piotrowski. Organizatorem Konkursu jest Fundacja MEAKULTURA, a Fundatorem nagrody finansowej w wysokości 5000 zł - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i do nadsyłania zgłoszeń!

 

 

 

 

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2018-09-25

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja