Jazz i Blues Patronat medialny

Trasa Animal House Project - patronat Fundacji MEAKULTURA

trasa-animal-house-project-patronat-fundacji-meakultura
Fundacja MEAKULTURA objęła patronat nad trasą koncertową zespołu Animal House Project. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!
 
Animal House Project to nowoczesny kwartet tworzony przez muzyków młodej generacji - studentów Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznych w Odense (Dania), Grazu (Austria) oraz Katowicach i Wrocławiu. To także grupa przyjaciół grających razem już od wielu lat, co sprawia, że na scenie doskonale się rozumieją i świetnie czują.

Członkowie zespołu byli wielokrotnie nagradzani na najróżniejszych konkursach i festiwalach (w tym Jazz Juniors, EuropaFest w Rumunii, Azoty Tarnów Jazz Contest, RCK Pro Jazz, czy nawet zwycięstwo w telewizyjnym show Must Be The Music). Każdy z muzyków to charakterystyczna indywidualność, która udziela się także w masie innych projektów bardzo zróżnicowanych stylistycznie na terenie całej Europy.

Kwartet gra głównie swoje własne kompozycje utrzymane w stylistyce współczesnego jazzu progresywnego. Ostatnio do współpracy zaprosili znakomitego saksofonistę z Węgier.

Dán Varga to jeden z najbardziej obiecujących głosów i jeden z niewielu alcistów na rodzimej scenie jazzowej. Jazzowy idiom zgłębiał na uczelni w Budapeszcie a obecnie jest studentem uniwersytetu sztuki w Grazu. Silne inspiracje muzyką indie nadają specyficzny i unikalny kształt jego muzycznemu językowi. Jest znakomitym kompozytorem, którego dzieła ciężko jednoznacznie sklasyfikować stylistycznie. Być może wybiegają one w kształtującą się obecnie przyszłość jazzu nowoczesnego.

Szukając źródła niesamowitego zrozumienia i bardzo silnej więzi jaka powstała pomiędzy Dánielem a muzykami z Polski trzeba wskazać fakt, iż wszystkich można nazwać „muzycznymi filozofami” - muzyka bez odpowiedniej przestrzeni i ładunku emocjonalnego budzi w nich wstręt.

Skład:
Dán Varga - saksofon altowy
Piotr Lipowicz - gitara
Eryk Nowak - fortepian
Michał Nienadowski - kontrabas 
Piotr Budniak - perkusja




Link do wydarzenia dotyczącego trasy:

https://www.facebook.com/events/425006934296606/

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2014-02-09

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja