Muzyka popularna Muzyka elektroniczna Muzyka rockowa Muzyka alternatywna Festiwale

W sobotę rusza Orange Warsaw Festival

Aleksandra Masłowska
w-sobote-rusza-orange-warsaw-festival
Materiały promocyjne

W dniach od 9 do 10 czerwca w warszawskiej Pepsi Arena odbędzie się 5 edycja Orange Warsaw Festival - dwudniowa, muzyczna odskocznia od piłkarskich zmagań Euro 2012. Poprzednie edycje festiwalu przyciągnęły ponad 50 tysięcy osób - stadionowych emocji nie zabraknie i tym razem.

Odbywająca się od 2008 roku impreza to przegląd nowoczesnej muzyki popularnej. Na płycie Stadionu Legii Warszawa obowiązywać będzie jedna zasada - musi być modnie, energicznie i świeżo. Orange Festival to bowiem wydarzenie  wspierające nowe brzmienia oraz promujące muzyczne odkrycia z Polski i świata.

Gwiazdami tegorocznej edycji będą artyści balansujący na granicy gatunków: De la Soul, trip-hopowy Groove Armada oraz legenda amerykańskiego soulu Lauren Hill. Nurt tzw. artystycznego hip-hopu reprezentować będzie polski kolektyw Fisz Emade i Tworzywo Sztuczne,  założony przez braci Waglewskich - Bartosza "Fisza" i "Emade". Fanów mocniejszych brzmień ucieszy występ amerykańskiej grupy nu-metalowej Linkin Park. Po raz kolejny w Polsce zagości także legendarna, brytyjska formacja The Prodigy.

Bilety do nabycia na stronie festiwalu, w sklepach internetowych Ticketpro oraz w salonach Empik.

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2012-06-06

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja