th

Kalisz - Muzyczna Wizytówka Miast

Dzisiaj muzycznie o Kaliszu - najstarszym polskim mieście, które liczy ponad sto tysięcy mieszkańców. Zapraszamy!
th

Alfred Schreyer - ocalały z Drohobycza

Alfred Schreyer jest artystą niezłomnym. Kto by pomyślał, widząc dziś na estradzie niezwykle pogodnego starszego pana, który w wieku 90 lat ma więcej wigoru niż niejeden młody piosenkarz...
th

John Coltrane

John Coltrane (1926-1967) to amerykański wirtuoz saksofonu, jeden z prekursor ów free jazzu. Przewinął się przez kilkanaście zespołów jazzowych - współpracował m. in. z pianistą Theloniusem Monkiem czy trębaczem Dizzy Gillespie'm, wraz z Milesem Daviesem i Billem Evansem nagrał słynny Kind of Blue, przez magazyn The Rolling Stone uznany za najlepszy album jazzowy na świecie. 
th

Muzyka i jej różnorodność. Creators Conference w Brukseli

Kilka słów o koncercie inaugurującym dzień pierwszy Creators Conference w Brukseli, nad którą patronat medialny objęła MEAKULTURA.
th

Polsko-rosyjska "Anna German" na antenie Jedynki

22 lutego na antenie TVP1 można było obejrzeć pierwszy odcinek serialu biograficznego o Annie German, będącego efektem współpracy telewizji rosyjskiej, ukraińskiej, chorwackiej i polskiej.
th

Eliza Moraczewska - „Jako w niebie”

Nasza redakcyjna koleżanka Eliza Moraczewska wydała właśnie swoją debiutancką powieść „Jako w niebie”. Książka, momentami pisana prozą poetycką, jest swoistym studium samotności.
th

Konkurs: recital Ewy Podleś - rozwiązanie

Dwuosobowe zaproszenie na recital Ewy Podleś w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie (22.02.2013, godz. 19:00) wygrali:
th

Konkurs: recital Ewy Podleś

4 pierwsze osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi, otrzymają od nas dwuosobowe zaproszenie na recital Ewy Podleś w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie (22.02.2013, godz. 19:00)
th

Muzyka i bunt: antologia rosyjskiego i radzieckiego undergroundu Konstantego Usenki

Równolegle do procesu rosyjskiej grupy Pussy Riot w Polsce pojawia się książka rysująca tło dla współczesnych wydarzeń. Swoisty przewodnik dla tych, których manifestacyjne występy muzyczne w cerkwi i ich konsekwencje w dzisiejszych reliach rosyjskich nie do końca wydają się jasne. Książka Konstantego Usenki, pół Polaka, pół Rosjanina, w całości jednak muzyka, zakreśla szeroką panoramę muzyczną niegdysiejszego ZSRR i dzisiejszej Rosji, przy okazji stanowiąc barwnie opowiedzianą historię kilku pokoleń niepokornych.
th

Muzyka i bunt - numer specjalny

Nowy cykl MEAKULTURY - cały numer poświęcony jednemu artyście, jednemu zagadnieniu, jednej idei. W roli specialite de la maison: kolektyw R.U.T.A. i ich druga płyta Na Uschod.
th

(Nie)cicha woda czyli o "wodofonie"

O niezbędności wody do życia wie każdy, lecz nie każdy wie, że woda może być również istotnym elementem dźwiękotwórczym. Waterphone, bo tak nazywa się instrument, którego podstawą brzmienia jest znajdująca się w nim woda, powstał z inspiracji autora malarswtem akwarelowym. Prócz twórczego wykorzystania cieczy jest to dowód na to, że w przyrodzie nic się nie marnotrawi.

159606181

logowanie i rejestracja