Nela Rubinstein, czyli jak być kulinarną Artystką

th

Kulinarna dyplomacja w służbie muzyki? Postać Neli Rubinstein dowodzi, że połączenie to jest nie tylko możliwe, lecz także samo w sobie może stać się sztuką. Opiekuńcza i dyskretna, Nela stała się wyjątkową towarzyszką życia Artura Rubinsteina, a świadectwem jej fascynującego - i wypełnionego kulinarnymi przygodami - życia jest książka "Kuchnia Neli".


Józef Kapustka i jego nowe fortepianowe improwizacje

th

Józef Kapustka, polski pianista mieszkający obecnie w Paryżu, zapowiedział na czerwiec i lipiec tego roku serię recitali w Londynie. Koncerty będą stanowić światową premierę nowego materiału – improwizacji na fortepian solo Improvisatio III, Improvisatio IV oraz Improvisatio V.

Ethno-rytmy Bułgarii [Korespondencja]

th

Bułgaria - kojarzona z wczasami w Słonecznym Brzegu, polami kwiatów róży i piękną architekturą cerkiewną - dziś odradza w sobie jeszcze niesamowitą tradycję muzyczną. W samym sercu Bałkanów rozkwita na nowo duch ludowych melodii i folkloru w wydaniu ethno fusion. A to za sprawą niezwykle utalentowanych chłopaków z zespołu Oratnitza. Zooming Ireland w Dublinie [Korespondencja]

th

Miniony miesiąc stał się dla polskiej i irlandzkiej muzyki współczesnej czasem niezwykle ciekawej wymiany artystycznej za sprawą projektu „Zooming: Ireland”. Jego celem było lepsze poznanie współczesnej, polskiej twórczości muzycznej w Irlandii oraz nowej muzyki irlandzkiej w Polsce.

Opera obyczajowa Boesmansa w Paryżu [Korespondencja]

th

Opéra Comique do dziś jest instytucją sprzyjającą wzbogacaniu repertuaru operowego, czego przykładem jest jej udział jako koproducenta w powstaniu nowego dzieła Philippe'a Boesmansa – opery Au Monde. Belgijski kompozytor ma już na koncie sześć dzieł operowych (wśród nich Iwonę, księżniczkę Burgunda według Gombrowicza), z których połowa swoje premiery miała na deskach brukselskiej opery La Monnaie. Również Au Monde zostało tam zaprezentowane po raz pierwszy, w marcu 2014, niemal rok przed paryską premierą w  Opéra Comique.MUDO... w Izraelu!

th

W dniach 11-13 marca odbędzie się kolejna edycja The International Art Film Festival w Tel Awiwie. Będzie i polski akcent - prezentacja jednej z produkcji MUDO Music Documentaries.

Cracow Duo w Newman Recital Hall

th

24 lutego 2015 r. Polish Music Center na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles rozpoczyna już 30 sezon artystyczny, promujący polską muzykę i polskich artystów. Pierwszym wydarzeniem w jubileuszowym sezonie jest niezwykły koncert dwóch polskich wirtuozów w Newman Recital Hall, znanych publiczności jako Cracow Duo.„Pamięć i rozrachunek” [„Memory and reckoning”] / Lyric Opera of Chicago

th

Lyric Opera z Chicago we współpracy z The Polish Institute New York oraz innymi polskimi i zagranicznymi organizacjami kulturalnymi zaplanowała na luty i marzec tego roku bogaty program wydarzeń związanych z postacią Mieczysława Wajnberga i jego operą pt. Pasażerka.

Projekty Fundacji MEAKULTURA w Europie

th

W nadchodzących miesiącach Fundacja MeaKULTURA, we współpracy z agencją SONORA zaprezentują dwa międzynarodowe projekty, Zooming: Ireland oraz Zooming: Estonia.Witold Małcużyński. Pianista emocjonalny [Sylwetki]

th

Interpretacje Witolda Małcużyńskiego odznaczają się wyjątkowością i indywidualnym stylem, nawiązującym do romantycznej tradycji wirtuozowskiej, który z jednej strony charakteryzował się bezbłędnym wyczuciem dramaturgii formy, wielką emocjonalnością, uduchowieniem, czy patosem, z drugiej zaś  – prostotą, liryzmem, naturalnością.

Popijając Wiener Melange. Dobrek Bistro

th

Wiedeń to miasto dobrej muzyki i pięknej architektury. Zaiste, muzyki granej na najwyższym poziomie jest tutaj bardzo dużo. Truizmem jest wspomnieć Wiedeńską Operę, Filharmoników, Złotą Salę Musikverein czy chór chłopięcy Die Wiener Sängerknaben, ale w mieście działa obecnie także wielu muzyków jazzowych, folkowych i rozrywkowych. Pochodzą z różnych krajów Europy i świata. Wszyscy razem tworzą swoisty muzyczny Wiener Melange.111121324

logowanie i rejestracja
Wydanie 284