Polski jazz w Londynie

th

W dniach od 25 do 28 listopada 2012 roku w Londynie potrwa druga edycja Jazz and Experimental Music from Poland - projektu, którego głównym celem jest zaznajomienie brytyjskiej publiczności z twórczością czołowych przedstawicieli najmłodszej generacji polskiego jazzu nowoczesnego.


Hey w Luksemburgu

th

W ramach trasy koncertowej promującej nowy krążek "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan", zespół Hey zagra w Luksemburgu!

Bester Quartet w Brukseli czyli obchody Roku Korczakowskiego

th

Trwa Rok Korczaka. Z tej okazji Ministerstwo Spraw Zagranicznych organizuje wiele imprez na całym świecie – koncerty, wystawy, konkursy plastyczne i przeglądy filmowe. Już 15 listopada w Brukseli odbędzie się koncert Bester Quartet, którego współorganizatorem jest Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie.Nove muzyczne eMIGRACJE

th

Podwójne tożsamości czy jedynie obywatelstwa? Wyjazdy i rozstania, ojczyzna czy obczyzna? Pytania o swój dom, rodowód, miejsce na ziemi zadaje Anna Nova na debiutanckiej płycie "eMIGRATION". Dwujęzyczny album, wydany przez Polskie Radio to swoista rozprawa z życiem i opowieść o… no właśnie, o czym? O kraju, korzeniach? O sobie? O dwóch sercach czy o jednym?

Twinkle Brothers & Trebunie Tutki w Luksemburgu

th

W sobotę gratka dla fanów reagge i polskiej muzyki góralskiej. W centre culturel Alen Tramsschap w Luksemburgu o godzinie 20:30 wystąpią Twinkle Brothers i Trebunie Tutki.MEAKULTURA w Brukseli

th

Redaktor naczelna MEAKULTURY - Marlena Wieczorek - weźmie udział w konferencji Komisji Europejskiej CULTURE IN MOTION, która będzie trwać od 15 do 17 października w Brukseli.

Polskie festiwale w konkursie European Festival Awards 2012

th

Europejski plebiscyt Festival Awards zainicjowany został w 2009 roku przez organizację festiwalową Yourope oraz serwis Virtual Festivals Europe. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie wydarzeń, które w czynny sposób przyczyniają się do polepszenia jakości europejskiej sceny festiwalowej. Wśród tegorocznych kandydatów znalazło się aż dziewięć polskich imprez.Szymanowski w Paryżu!

th

Instytut Polski w Paryżu organizuje konkurs, w którym do wygrania są podwójne bilety na koncerty. Możliwość wysłuchania muzyki w Sali Pleyela już w ten weekend!

Patrik Jablonski - doskonały pianista i miłośnik…tenisa ziemnego

th

Patrik Jablonski urodził się w Szwecji. Z fortepianem zetknął się bardzo wcześnie, bo już w wieku pięciu lat otrzymywał pierwsze lekcje od ojca - z pochodzenia Polaka. Patrik był tak zdolny, że rok później postawił swoje pierwsze kroki na estradzie. Tak zaczęła się jego życiowa przygoda z muzyką.Dni Małopolski w Belgii

th

Już po raz szósty w Brukseli odbędą się Dni Małopolski. W tym roku organizatorzy skupiają się na przedstawieniu dziedzictwa tego wyjątkowego dla Polski regionu, jak i jego stolicy - Krakowa. W ramach wydarzenia można będzie obejrzeć (między innymi) wystawę pt.: "Powiązania" czy wysłuchać koncertu inspirowanego "Solaris" Stanisława Lema.

Marta Carillon - Polka UK

th

Pod tajemniczym pseudonimem Marta Carillon kryje się postać, którą faktycznie sporo zdaje się łączyć z karylionem. Marta Czerska od kilku lat z powodzeniem działa na brytyjskim rynku muzycznym, występując jako wokalistka i prowadząc własną szkołę wokalną. Głosowy karylion, jaki pod jej kierunkiem rozbrzmiewa w City of Westminster, ma polskie korzenie.120212223

logowanie i rejestracja
Wydanie 277