Muzyka popularna Muzyka polska Muzyka rockowa Koncert Stany Zjednoczone Belgia i Luksemburg Niemcy Wielka Brytania Włochy Irlandia Wydarzenia Francja Skandynawia

WOŚP zagranicznie

Aleksandra Masłowska

wosp-zagranicznie
materiały prasowe

W niedzielę 13 stycznia 2013 roku odbędzie się 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - coroczna rozrywkowa impreza charytatywnej fundacji Jerzego Owsiaka. Wszystkie zebrane w tym dniu środki przeznaczone zostaną na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów (wsparcie terapii noworodków i niemowląt, wyposażenie dla szpitali geriatrycznych oraz zakładów opiekuńczo - leczniczych).

Podczas gdy w większych miastach Polski do finału szykuje się nawet kilkanaście sztabów, przygotowania trwają także za granicą. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w 14 krajach - m. in. w Wielkiej Brytanii, Belgii, Stanach Zjednoczonych czy… w Afganistanie (sztab WOŚP w tym kraju zorganizowali żołnierze Jednostki 4814 Polskiego Kontyngentu Wojskowego, stacjonujący w prowincji Ghazni). Obok aukcji przedmiotów zgłaszanych przez sponsorów, loterii, atrakcji interaktywnych czy wystaw w finały zaangażowały się także zespoły polskie i zagraniczne, które usłyszeć będzie można już w niedzielę podczas imprez zorganizowanych przez stowarzyszenia, radia i organizacje polonijne:

Igrzyska Polonijne (Wiedeń, Austria): Asja, Grupa Axel, Jacek Gaber

Fundacja Children of Europe (Antwerpia, Belgia): Cochise, Anker, Agnes Milewski, Flappingears, Janusz Baran, Marta Mus, Tom & Jerry

CKiEP (Bruksela, Belgia): Elektryczne Gitary, Bartnicky, Monika Jarosińska oraz JoBee Project

Szkolny Punkt Konsultacyjny (Paryż, Francja): Anna Korbińska, Karol Dobrowolski, Vente aux encheres, Gateau Surprise

MyCork Polish Association (Cork, Irlandia): Ciernie, People of the Sun, Emigra, Deepend Mind, Maleo Reggae Rockers

Dublin WOŚP (Dublin, Irlandia): Maleo Reggae Rockers, Dublin House Broadcast DJs

Polska Szkoła w Dundalk (Dundalk, Irlandia): 4 Wheel Drive, Bartosz Thiede, Piotr Mulawski, Primitevo, Antibiotic, Funky Feet, Corrosive Machine, Obeah, Koniczyna, R.A.D.E.K., S.W.S & Kozioł T2T, Episode 6., Zwiezda, Dem Fools, Mongohorn, Onoff, I'd fight Gandhi, Luke Volcano, Capoeira Show, DJ Atmosphere, Glass Camouflage, Country Sound.

Rejs (Reyjkjansbaer, Islandia): Myrra Rós, Danimal, Thorunn Antonia

Chór Malwa (Brunssum, Holandia): Chór Bronsheim, Zespół Czarna Góra, Chór Scharn Maastricht, Aleksandra Tomaszewska, Heavengroup

Centrum Kultury i Edukacji (Rotterdam - Rijnmond, Holandia): Rekord-live, Sweerhard, MCO Duo Karolina & Michael, Roger Martin Maluga, KALINKA, Back UP

Polnische Alternative e. V. (Berlin, Niemcy): Harald Alexa und Kumple, Gospel Choir, MORPHO Group

Deutsch-Poln. Verein Die Brücke  (Darmstadt, Niemcy): Smooth Jazz Duo, Margaux und BANDiten, Dana Smith - Tina Turner Revival Show

Deutsch-Pol. Kulturverein e. V (Oberhausen, Niemcy): Duet Pol-Ton i goście, Oxforduo, Stach, Radio Slonski Muszketery, Francesco Napoli, Lilianne Wolf, Nomedia, Lubim, 3R12, Communa, Aga Luczynska, Elo Badura, jam session

UCI (Oslo, Norwegia): Paula i Karol, EMGR, Jabaman, Kenya & Nemor, Cobra Coalition

                                                

Copernicus Centre (Chicago, USA): Rockoteka DJ Whitehill'a

WRKL Radio (Pomona, USA)

Polish Students Organization (New York, USA): "Max" Kubiś, Dzieci PRL-u, Awangarda, Chupacabra

Informacje24 (Bristol, UK): Golden Wind, Dread D.D.S. Hip Hop, Slapfish, Bonemud

U Jarka (Glasgow, UK): Hell is Harmony, The Larch Band, jam sassion

Polish Invadarts (Leeds, UK): Highspeed Crawl, The Hussars, DBP, Grzegorz Dziewulski i projekt "Turbomazurki", bębniarskie jam session

Hurricane of Hearts (Londyn, UK): My Riot (Sweet Noise), Ocasan, Robert Leszczyński, Marzena Rychlik, Metasoma, Volumeyes, Human Control, SUGA, Itamar Is, Sabio Janiak, LPC Theatre Dance

                                                

Polish Show FM (Manchester, UK)

Polski Klub w Southampton (Southampton, UK): Bandera, Ez Way, Lip Service, 5 minut do północy, Emilyah, PL Band, Bright Color Vision, DJ Michael Degrees

Polish Community Centre (Worksop, UK): Loose Change, Gonzo, Unattended Child

UAIP (Bolonia, Włochy): Krzysztof Cwynar, Piotr Kuba Kubowicz,Valentina Dus-Valya, Paweł Zawierka z zespołem, Michał Masłoń z zespołem, Kordian Kacperski z grupą Baletową, Edyta Kamińska, Bieda & Keller, Lucian Wesołowski, Dominika Zamara.

Zachęcamy do udziału w aukcjach oraz koncertach.

Opublikowano: 2013-01-10

Przewiń do góry lub wróć do poprzedniej strony.

Przeczytaj również

Zdaniem czytelników

wielka orkiestra w CORK

Wypowiedz się

Opinie mogą dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy.

logowanie i rejestracja
Wydanie 263