th

But first... jazz czyli muzyka, która łączy narody

6 maja 2022 r. w Darmstadt odbył się koncert Leszek Żądło European Art Ensemble organizowany przez Lion Club Seeheim. Dochód z tego wspaniałego koncertu został przekazany Fundacji MEAKULTURA. 
th

Studiuj muzykologię w Poznaniu

Muzyka jest Twoją pasją? Instytut Muzykologii UAM w Poznaniu ogłasza rekrutację na studia. 
th

Polish Musical Life in the Twentieth-Century. Preview of Forthcoming Book

Meakultura is pleased to offer the following preview of Dr. Cindy Bylander’s forthcoming book on Polish musical life in the twentieth-century. Dr. Bylander, an American musicologist and independent researcher, is also the translation editor of From Poland with Music: 100 Years of Polish Composers Abroad (1918-2010) and the author of numerous articles and presentations on Polish music.
th

Elementi 9. „ZAANGAŻOWANIE”: Ogólnopolska Studencko - Doktorancka Konferencja Naukowa i Koncerty Muzyki Nowej

W dniach 11–12 marca odbędzie się kolejna edycja Elementi. Ideą tego wydarzenia jest stworzenie miejsca do pogłębionej refleksji muzyczno-teoretycznej oraz poznawania i promocji utworów muzyki nowej. Dlatego też formuła Elementi obejmuje konferencję naukową oraz koncerty. Tematem tegorocznej edycji jest „ZAANGAŻOWANIE”.
th

3V – Vision Viola Voyage

Projekt 3V – Vision Viola Voyage to wspólnie zainicjowane przedsięwzięcie przez Fundację Meakultura oraz Fundację Ars Sine Qua Non w ramach kampanii Save the Music, które ma na celu zbudowanie unikatowego instrumentu przez najwybitniejszego żyjącego lutnika – nazywanego Stradivariusem naszych czasów – Samuela Zygmuntowicza (Stany Zjednoczone).
th

Sięgnąć gwiazd. Koncert Darii Zawiałow podczas II edycji Olivia Stars

Podczas sobotniego wieczoru, 27 listopada, gdański wieżowiec Olivia Star dosięgnął gwiazd  – dosłownie i w przenośni. To wszystko za sprawą drugiej edycji Olivia Stars z Darią Zawiałow – koncertu 150 metrów nad ziemią, który może odmienić poczucie kompletności eventów.
th

50. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna” został podzielony na dwie części. Koncert inaugurujący odbył się 12 marca tego roku, a przed nami jesienna odsłona jubileuszowej edycji Festiwalu. 
th

contraddizioni - I Międzyuczelniana Konferencja Naukowo-Artystyczna Koła Naukowego Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Koło Naukowe Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza do czynnego uczestnictwa w I Międzyuczelnianej Konferencji Naukowo-Artystycznej „contraddizioni”, która odbędzie się online w dniach 21-22 października 2021 roku.
th

„Muzyka musi wejść w społeczeństwo” – Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

„Muzyka musi wejść w społeczeństwo” – to hasło przewodnie wszystkich wydarzeń pierwszego w historii Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka, który potrwa do października w Dąbrowie Górniczej!
th

TRWA REKRUTACJA - studia podyplomowe Muzyka i media oraz Komercjalizacja projektów w kulturze

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w rekrutacji na studia podyplomowe "Muzyka i media" oraz "Komercjalizacja projektów w kulturze" organizowane przez Fundację MEAKULTURA i Collegium Civitas. 
th

Sto twarzy STOART

Nasz nowy cykl – inspirujące wywiady z artystami zrzeszonymi w STOART. Już niedługo na stronie pojawią się pierwsze rozmowy. Do napisania!

129‹ poprzednie

logowanie i rejestracja