Związek idealny czyli o tym co kultura daje biznesowi i biznes kulturze

th
Umiejętne łączenie kultury i biznesu to potencjał, który w Polsce jest stanowczo zbyt mało wykorzystany. O przyczynach tego stanu rzeczy oraz o tym, jak można to zmienić rozmawiali uznani eksperci i wykładowcy studiów podyplomowych „Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes”.  Dyskusja panelowa z udziałem publiczności odbyła się 11 lutego w salonie Empiku.

Konferencja Elementi 8: EKRAN

th

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej Konferencji Elementi. W tym roku hasłem przewodnim jest EKRAN – zatem wszystko to, co związane z multimedialnością i intermedialnością muzyki, z jej aspektem wizualnym, z twórczością filmową i sceniczną, komercyjną i artystyczną.

Musique est une femme - europejski projekt poświęcony kobietom kompozytorkom!

th

Kto jest Twoim ulubionym kompozytorem? Bach … Handel … Vivaldi?  Czy moze Chopin, Schubert, Brahms, or Liszt? Czy są wśród nich kobiety? Dołącz do internetowej dyskusji na temat niesłusznie zapomnianej muzyki skomponowanej przez kobiety do I polowy XX wieku. Meakultura.pl objeła patronat medialny nad tym projektem, a dr Marlena Wieczorek jest opiekunem merytorycznym.Lech Janerka. Koniec przerwy

th

14 lat przerwy, a będzie jeszcze parę miesięcy więcej... Lech Janerka postanowił powrócić z nowymi utworami, które za kilka miesięcy mają pojawić się na najnowszym albumie artysty. Jak będzie – zobaczymy. Na razie jest jeszcze trochę niewiadomych.

Fundacja Malta poleca

th

Fundacja Malta poleca nadchodzące wydarzenia. „Sto lat muzycznej emigracji" – dotacja Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

th

Kolejne wsparcie z ZAiKS-u na tłumaczenie i opracowanie książki „Sto lat muzycznej emigracji. Kompozytorzy polscy za granicą (1918-2018)". Dziękujemy!

Songwriting Camp ZAiKS – podsumowanie

th

Skąpane w leniwym, październikowym słońcu Zakopane na tydzień stało się prawdopodobnie najbardziej twórczym miejscem między Wisłą, a Odrą. A to za sprawą Songwriting Camp ZAiKS. Pol’and’Rock Festival wzorem skutecznego zarządzania zespołem?

th

Na tle innych festiwali, przy których miałam okazję pracować, Pol’and’Rock Festival stanowi wzór tego, jak powinien funkcjonować wolontariat – pisze Kamila Sekułowicz, uczestniczka siedemnastu edycji festiwalu i członkini Pokojowego Patrolu.

Neil Young – Colorado. Szczerość i naturalność

th

Kiedy włączam płytę z udziałem Neila Younga, to prawie zawsze mam wrażenie, że trafiłem na muzykowanie po godzinach zamiast ciężkiej orki w temacie piosenki. Płytę Colorado recenzuje Andrzej Skórzyński.Koncert „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie"

th

Teatr Polski zaprasza na koncert poświęcony pamięci Przemyława Gintrowskiego.

Aleksandra Sewerynik - Prawo autorskie w instytucjach kultury

th

Serdecznie polecamy unikalną książkę pod redakcją dr Aleksandry Sewerynik, w której znajdziemy wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące prawa autorskiego w instytucjach kultury. 128‹ poprzednie

logowanie i rejestracja
Wydanie 291