Muzyka klasyczna Festiwale Patronat medialny

Letnie Koncerty na Grochowskiej

letnie-koncerty-na-grochowskiej
Plakat, materiały promocyjne

Po sukcesie zeszłorocznych Letnich Recitali na Grochowskiej, które zgromadziły ponad 3 000 słuchaczy i stały się nieformalnym letnim festiwalem muzyki klasycznej, Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Letnie Koncerty na Grochowskiej.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do melomanów, jak i osób dopiero oswajających się z muzyką klasyczną. Każdy występ poprzedzą komentarzem m.in. Anna S. Dębowska, Dorota Kozińska i Agata Kwiecińska. Zaproszeni artyści to wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzyki klasycznej, laureaci wielu konkursów, w tym I Konkursu Duetów z Fortepianem zorganizowanego przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina: Magdalena Bojanowicz, Marta Kowalczyk, Łukasz Chrzęszczyk, Maxima Sitarz, Mischa Kozłowski, Maja Syrnicka, Paweł Cłapiński; uczestniczki ostatniej edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu: Maja Włoszczowska i Aleksandra Kuls oraz stypendyści Fundacji Sinfonia Varsovia: Marianna Bednarska, Jennyfer Fouani, Ewa Harasimowicz, Marta Kowalczyk, Marcin Orliński oraz Aleksandra Świgut.

Cykl 26 koncertów organizowanych w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie, podobnie jak w zeszłym roku, będzie odbywał się w każdą letnią sobotę i niedzielę, tym razem jednak rozpocznie się miesiąc wcześniej – w czerwcu, a zakończy pod koniec sierpnia. W repertuarze dominować będzie muzyka rosyjska, ale nie zabraknie też akcentów polskich, francuskich i niemieckich.

Inauguracja Letnich Koncertów na Grochowskiej odbędzie się już w niedzielę, 3 czerwca o godz. 16.00. Wystąpi Lutosławski Quartet, a w programie znajdą się utwory Michała Lorenca, Karola Szymanowskiego i Dymitra Szostakowicza.

Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny!

PROGRAM                             

3.06 Niedziela  16:00

LUTOSŁAWSKI QUARTET

Jakub Jakowicz  I skrzypce

Marcin Markowicz II skrzypce 

Artur Rozmysłowicz  altówka

Maciej Młodawski  wiolonczela

Agata Kwiecińska  prowadzenie

MICHAŁ LORENC Kwartet smyczkowy (2012)

KAROL SZYMANOWSKI I Kwartet smyczkowy C-dur op.37

DYMITR SZOSTAKOWICZ VIII Kwartet smyczkowy op.110  


9.06 Sobota  16:00

Tomasz Ritter fortepian
Kinga Wojciechowska prowadzenie 

LUDWIG VAN BEETHOVEN Sonata fortepianowa C-dur op.2 nr 3
SIERGIEJ RACHMANINOW Elegia es-moll op.3 nr 1
SIERGIEJ RACHMANINOW Preludia g-moll op.23 nr 5, a-moll op.32 nr 8
SIERGIEJ RACHMANINOW Études-Tableaux d-moll op.33 nr 5, fis-moll op.39 nr 3
KAROL SZYMANOWSKI Wariacje b-moll op.3

10.06 Niedziela  16:00

Marcin Orliński fagot

Hanna Sosińska-Kraski fortepian
Oskar Łapeta  prowadzenie 

CAMILLE SAINT-SAËNS Sonata G-dur na fagot i fortepian op.168  
WOLFGANG AMADEUS MOZART Koncert fagotowy B-dur KV 191

CARL MARIA VON WEBER Andante i Rondo węgierskie op.35

ALEKSANDER TANSMAN Sonatina na fagot i fortepian


16.06 Sobota  16:00

Marta Kowalczyk skrzypce

Łukasz Chrzęszczyk fortepian
Mariusz Gradowski  prowadzenie 

OLIVIER MESSIAEN Fantazja na skrzypce i fortepian
SIERGIEJ PROKOFIEW 5 Melodii na skrzypce i fortepian op.35 bis
CÉSAR FRANCK Sonata A-dur na skrzypce i fortepian
FRANZ SCHUBERT Rondo brillant h-moll op.70


17.06 Niedziela  16:00

Jennyfer Fouani flet

Marianna Waszkiewicz fortepian
Mariusz Gradowski  prowadzenie 

CÉCILE CHAMINADE Concertino

LEONARDO DE LORENZO Suite Mythologique op. 38 nr 3 Apollo

HENRI DUTILLEUX Sonatina na flet i fortepian

DARIUS MILHAUD Sonatina

NIKOŁAJ RIMSKI-KORSAKOW Pieśń Arabska z baletu Szeherezada


KONCERT NADZWYCZAJNY
23.06 Sobota   12:00

Anna Malikova  fortepian
Agnieszka Topolska  prowadzenie

FRANZ SCHUBERT 10 Ländler  D.336
FRANZ SCHUBERT Sonata fortepianowa e-moll D. 566
FERENC LISZT / FRANZ SCHUBERT
Der Wanderer
Der Atlas
Auf dem Wasser zu singen
ALEXANDR SKRIABIN Sonata fortepianowa nr 1 op.6
ALEXANDR SKRIABIN Sonata fortepianowa nr 7 op.64 Messe blanche

23.06 Sobota  16:00

Aleksandra Kuls skrzypce

Justyna Danczowska fortepian
Anna S. Dębowska  prowadzenie 

EUGÈNE YSAŸE Sonata G-dur na skrzypce solo op.27 nr 5

SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata D-dur na skrzypce solo op.115

SIERGIEJ RACHMANINOW Wokaliza op.34 nr 14

JENŐ HUBAY Zefir op.30 nr 5 

JOHANNES BRAHMS Sonata skrzypcowa nr 3 d-moll op.108 

BÉLA BARTÓK Tańce rumuńskie 


24.06 Niedziela  16:00

Maja Syrnicka skrzypce

Paweł Cłapiński fortepian
Anna S. Dębowska prowadzenie 

FRYDERYK CHOPIN Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22

FRYDERYK CHOPIN Scherzo cis-moll.op.39
FERENC LISZT Sonata Dantejska
SIERGIEJ PROKOFIEW  Sonata nr 1  f-moll na skrzypce i fortepian op.80


30.06 Sobota  16:00

Paweł Janas akordeon

Maciej Frąckiewicz akordeon

Jan Topolski  prowadzenie 

IGOR STRAWIŃSKI Pietruszka (opr. Paweł Janas, Maciej Frąckiewicz)
IGNACY ZALEWSKI Nawie
TOMASZ JAKUB OPAŁKA Rozdroża                
EDWARD GRIEG Peer Gynt op. 46  (opr. Paweł Janas, Maciej Frąckiewicz)

1.07 Niedziela  16:00
Krzysztof Moskalewicz fortepian
Agnieszka Topolska  prowadzenie 

LUDWIG VAN BEETHOVEN Sonata fortepianowa nr 8 c-moll op.13 Patetyczna

FRYDERYK CHOPIN Ballada g-moll op.23

CLAUDE DEBUSSY Images (zeszyt I)

SIERGIEJ RACHMANINOW Preludia op.23 nr 4 D-dur,  nr 5 g-moll, nr 6 Es-dur


7.07 Sobota  16:00

Magdalena Bojanowicz wiolonczela
Piotr Kopczyński  fortepian

Agata Mierzejewska  prowadzenie 

IGOR STRAWIŃSKI Suita włoska

FRANCIS POULENC Sonata na wiolonczelę i fortepian

ALFRED  SCHNITTKE Sonata na wiolonczelę i fortepian

ANDRZEJ BAUER Duotone  

 

8.07 Niedziela  16:00
Maria Włoszczowska skrzypce

Bartosz Bednarczyk fortepian
Agata Mierzejewska  prowadzenie 

SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata nr 2 D-dur na skrzypce i fortepian op.94 bis

FRANZ SCHUBERT Fantazja C-dur na skrzypce i fortepian D.930

 

14.07 Sobota  16:00

Marianna Bednarska marimba
Kinga Wojciechowska  prowadzenie 

JOHANN SEBASTIAN BACH Wariacje Goldbergowskie: Aria, Wariacja V

KEIKO ABE Variations on Japanese Children’s Songs
TAKATSUGU MURAMATSU Land
ANDREW THOMAS Merlin

EMMANUEL SÉJOURNÉ Preludium nr 1

TOSHI ICHIYANAGI The Source
PIUS CHEUNG Etiuda e-moll

LEIGH HOWARD STEVENS Rhytmic Caprice


15.07 Niedziela  16:00
Aleksandra Mańkowska saksofon

Łukasz Chrzęszczyk fortepian
Marcin Zdunik  prowadzenie 

PIET SWERTS Klonos

FLORENT SCHMITT Legenda na saksofon altowy i fortepian op.66

RYO NODA Improvisation II na saksofon altowy solo

PAUL HINDEMITH Sonata na saksofon altowy i fortepian

FERNANDE DECRUCK Sonata Cis-dur na saksofon altowy i fortepian

ASTOR PIAZZOLLA Histoire du Tango  (arr. na saksofon altowy i fortepian)

                                     - II.Café 1930

                                     - III Nightclub 1960

                                     - IV Concert d'aujourd'hui


21.07 Sobota  16:00
Maxima Sitarz skrzypce

Mischa Kozłowski fortepian
Agata Mierzejewska  prowadzenie 

WITOLD LUTOSŁAWSKI Subito na skrzypce i fortepian

LUDWIG VAN BEETHOVEN Sonata skrzypcowa nr 7 c-moll op.30

MAURICE RAVEL Sonata skrzypcowa

KAROL SZYMANOWSKI Nokturn i Tarantela op.28

 

22.07 Niedziela  16:00

Marcin Gadaliński kontratenor

Mischa Kozłowski fortepian
Agata Mierzejewska  prowadzenie 

JOHN DOWLAND I saw my lady weep
JOHN DOWLAND Flow my tears

HENRY PURCELL Sweeter than roses

HENRY PURCELL Music for a while

RALPH VAUGHAN WILLIAMS The House of Life cykl sześciu sonetów do sł. Dante G. Rossetti’ego

                                               - Lovesight

                                                - Silent Noon

                                                - Love's Minstrels

                                                - Heart's Haven

                                                - Death-in-love

                                                 - Love's last Gift


28.07 Sobota  16:00

Sylwester Smulczyński tenor

Ewa Pelwecka  fortepian
Agata Mierzejewska  prowadzenie 

ROBERT SCHUMANN Dichterliebe op.48 (Miłość poety) sł. H. Heine  
SIERGIEJ RACHMANINOW
Ty pomnisz li wieczer (Czy pamiętasz ten wieczór) sł. A.K. Tołstoj

Ja żdu tiebia (Czekam na Ciebie) op.14 nr 1 sł. M. Dawidowa

U mojego okna (Pod moim oknem) op.26 nr 10 sł. G. Galina

Son (Sen) op.8 nr 5 sł. H. Heine

Sirień (Bez) op.21 nr 5 sł. E. Biekietowa

Wiesiennije wody (Wiosenne wody) op.14 nr 11 sł. F. Tiutczew


29.07 Niedziela  16:00

Karolina Nadolska fortepian
Agata Mierzejewska  prowadzenie 

FRYDERYK CHOPIN Polonez-Fantazja As-dur op.61

PIOTR CZAJKOWSKI Grudzień z cyklu Pory roku

FRYDERYK CHOPIN Walc Es-dur op.18

FRYDERYK CHOPIN Mazurek G-dur op.50 nr 1

CLAUDE DEBUSSY Mazurek

ENRIQUE GRANADOS El amor y la muerte

IGNACY JAN PADEREWSKI Pieśń Miłosna G-dur op.10 nr 2 z Album de Mai

IGNACY JAN PADEREWSKI Polonez H-dur op.9

 

04.08 Sobota  16:00

Karol Marianowski wiolonczela

Maciej Grzybowski fortepian
Dorota Kozińska  prowadzenie 

MIECZYSŁAW WEINBERG II Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op.63

ALFRED SCHNITTKE I Sonata na wiolonczelę i fortepian

 

05.08 Niedziela  16:00
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka

Piotr Kopczyński fortepian
Dorota Kozińska  prowadzenie 

JOHANNES BRAHMS Sonata nr 2 Es-dur na altówkę i fortepian op.120
DYMITR SZOSTAKOWICZ Sonata na altówkę i fortepian op.147
NICOLÒ PAGANINI Sonata per la Grand Viola na altówkę i fortepian

11.08 Sobota  16:00
DUO KOCIUBAN

Wiktor Kociuban wiolonczela
Julia Kociuban fortepian
Ewa Chamczyk  prowadzenie 

FRYDERYK CHOPIN Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op.65
ROBERT SCHUMANN Adagio i Allegro As-dur op.70

SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata C-dur na wiolonczelę i fortepian op.119

12.08 Niedziela  16:00
Marcin Zdunik wiolonczela

Aleksandra Świgut fortepian
Agata Kwiecińska  prowadzenie

FRANZ SCHUBERT Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian D.821 Arpeggione
KAROL SZYMANOWSKI Pieśń Roksany z opery Król Roger (opr. Paweł Kochański)
DYMITR SZOSTAKOWICZ Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian op.40

18.08 Sobota  16:00
Maria Lenart mezzosopran

Małgorzata Szymańska fortepian
Dorota Kozińska  prowadzenie 

PIOTR CZAJKOWSKI Romans Poliny z opery Dama Pikowa
ALEKSANDER BORODIN Kawatina Kończakówny z opery Kniaź Igor
PIOTR CZAJKOWSKI Arioso Olgi z opery Eugeniusz Oniegin
NIKOŁAJ RIMSKI-KORSAKOW III Pieśń Lela z opery Śnieżynka
CAMILLE SAINT-SAËNS Aria Dalili Mon coeur s'ouvre a ta voix  z opery Samson i Dalila
GEORGE BIZET Habanera z opery Carmen
SIERGIEJ RACHMANINOW Nie poj, krasawica op.4 nr 4 sł. A. Puszkin
ANTON RUBINSTEIN Noc op.44 nr 1 sł. A. Puszkin
ALEKSANDER GŁAZUNOW W krowi garit ogoń żełania sł. A. Puszkin
MILIJ BAŁAKIRIEW Ja lubila jego z cyklu 10 Pieśni nr 5 sł. A. Kolcowa
JOHANNES BRAMHS  Von ewiger Liebe op.43 nr 1 sł. Josef Wenzig
GUSTAW MAHLER Rheinlegendchen ze zbioru Des Knaben Wunderhorn (Cudowny róg chłopca) nr 7
ÉMILE PALADILHE Psyche sł. P. Corneille

19.08 Niedziela  16:00
Piotr Różański fortepian
Dorota Kozińska  prowadzenie 

CLAUDE DEBUSSY Estampes 

SIERGIEJ RACHMANINOW Preludia cis-moll op.3 nr 2,  B-dur op.27 nr 2

PIOTR CZAJKOWSKI Czerwiec, Październik (Pieśń jesienna) z cyklu Pory roku
SIERGIEJ RACHMANINOW Études-Tableaux  es- moll op. 39 nr 5,  c-moll op.33 nr 2, Es-dur op.33 nr 7

SIERGIEJ PROKOFIEW IV Sonata fortepianowa c-moll op.29


25.08 Sobota  16:00
Marek Żwirdowski puzon

Ewa Harasimiuk puzon

Agnieszka Kopacka fortepian
Ewa Chamczyk  prowadzenie 

BALIA DWARIONAS Temat z wariacjami na puzon i fortepian

NIKOŁAJ RIMSKI-KORSAKOW Koncert B-dur na puzon i fortepian

WŁADYSŁAW BŁAŻEWICZ Koncert  nr 2  na puzon i fortepian

SIERGIEJ RACHMANINOW Wokaliza (opr. Keith Brown)

PIOTR CZAJKOWSKI Październik (Pieśń jesienna) z cyklu "Pory roku" (opr. Borys Grigoriew)

KAZIMIERZ SEROCKI  Sonatina na puzon i fortepian

 

26.08 Niedziela  16:00

DAROCH TRIO

Anna Daroch skrzypce

Tomasz Daroch wiolonczela

Maria Daroch fortepian
Oskar Łapeta prowadzenie 

ANTONÍN DVOŘÁK Trio fortepianowe op. 90 Dumki

SIERGIEJ RACHMANINOW Trio elegijne g-moll

Opublikowano: 2012-05-30

Przewiń do góry lub wróć do poprzedniej strony.

Przeczytaj również

Wypowiedz się

Opinie mogą dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy.

logowanie i rejestracja
Wydanie 256