th

Nora „The Piano Cat”, pies kreator, wieloryby. Zwierzęta mają głos

Nora „The Piano Cat” nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Zwierzęta od zawsze były natchnieniem dla kompozytorów, a nowo powstające utwory z ich udziałem skłaniają do refleksji nad tym, jak muzyka odzwierciedla nasze relacje ze światem zwierzęcym.
th

Muzyka w świecie zwierząt

W marcowym numerze MEAKULTURY przyglądamy się muzyce w świecie zwierząt, przybliżając Państwu zagadnienia związane z zoomuzykologią - niezwykle ciekawą, choć wciąż mało znaną dyscypliną naukową. 
th

#meaciekawostki: The Livebirds - pierwszy kobiecy zespół rockowy

The Livebirds są uważane za pierwszy kobiecy zespół, grający rock and roll. Dzisiaj mało kto o nich pamięta, ale w trakcie swojej kariery nie brakowało im popularności.
th

#meaciekawostki: ,,Ratatouille The Musical'' - TikTok na Broadwayu

Czy da się stworzyć musical od podstaw posługując się tylko jedną aplikacją? Użytkownicy TikToka udowodnili, że tak - a w dodatku może on trafić na Broadway. ,,Ratatouille the Musical'' w kilka tygodni stał się muzycznym hitem internetu. 
th

#meaciekawostki: Partytura graficzna - wizualizacja muzyki

A co jakby przeciwstawić się ogólnym tendencjom i dać muzykowi dużo większą swobodę. Może nawet pójść krok dalej: przedstawić tylko pewien rodzaj inspiracji, a resztę pozostawić w rękach wykonawcy? Z taką myślą komponowali twórcy partytur graficznych.
th

2020 - jeden taki rok

W styczniowym numerze MEAKULTURY podsumowujemy rok 2020 - jeden taki rok, którego nie zapomnimy długo.  
th

Jak blisko kulturze do sportu?

W 2020 roku narodził się pomysł zmiany organizacji ministerstw państwowych. Zadecydowano o połączeniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pod tą nazwą funkcjonuje od 1999 roku z Ministerstwem Sportu. 
th

#meaciekawostki: Brzmienie demencji starczej i Alzheimera - The Caretaker

Leyland James Kirby, czyli The Caretaker to prawdopodobnie jedna z najbardziej intrygujących postaci w muzyce eksperymentalnej ostatnich lat. Jego projekty, będące odwzorowaniem demencji starczej i choroby Alzheimera wywołują w słuchaczu skrajnie silne emocje.
th

#meaciekawostki: „You''ll Never Walk Alone” - najpiękniejszy piłkarski hymn świata

 „You’ll Never Walk Alone” to hymn piłkarski, posiadający niezwykle bogatą historię. Zawiera w sobie ponadczasowy przekaz, który odgrywa ważną rolę nie tylko na poziomie sportowym.
th

#meaciekawostki: Bardcore - średniowiecze w 2020 roku

Bardcore, czyli średniowieczne brzmienia i współczesne utwory. Nowy fenomen muzyczny jest jedną z niewielu rzeczy, za którą możemy podziękować minionemu rokowi oraz kolejnym, niepodważalnym dowodem na odkrywczość i kreatywność użytkowników internetu.
th

Muzyka na Śląsku. Konteksty

Numer tematyczny poświęcony w całości różnorodnej kulturze muzycznej Śląska. Chcemy zaprezentować Państwu różne oblicza tego regionu - współczesne i tradycyjne, klasyczne i popularne. Partnerem numeru jest Katowice Miasto Ogrodów. 

12311

logowanie i rejestracja