th

#meaciekawostki: Brzmienie demencji starczej i Alzheimera - The Caretaker

Leyland James Kirby, czyli The Caretaker to prawdopodobnie jedna z najbardziej intrygujących postaci w muzyce eksperymentalnej ostatnich lat. Jego projekty, będące odwzorowaniem demencji starczej i choroby Alzheimera wywołują w słuchaczu skrajnie silne emocje.
th

#meaciekawostki: „You''ll Never Walk Alone” - najpiękniejszy piłkarski hymn świata

 „You’ll Never Walk Alone” to hymn piłkarski, posiadający niezwykle bogatą historię. Zawiera w sobie ponadczasowy przekaz, który odgrywa ważną rolę nie tylko na poziomie sportowym.
th

#meaciekawostki: Bardcore - średniowiecze w 2020 roku

Bardcore, czyli średniowieczne brzmienia i współczesne utwory. Nowy fenomen muzyczny jest jedną z niewielu rzeczy, za którą możemy podziękować minionemu rokowi oraz kolejnym, niepodważalnym dowodem na odkrywczość i kreatywność użytkowników internetu.
th

Muzyka na Śląsku. Konteksty

Numer tematyczny poświęcony w całości różnorodnej kulturze muzycznej Śląska. Chcemy zaprezentować Państwu różne oblicza tego regionu - współczesne i tradycyjne, klasyczne i popularne. Partnerem numeru jest Katowice Miasto Ogrodów. 
th

Mikrogrant Katowice Miasto Ogrodów dla Fundacji MEAKULTURA

Już w grudniu, dzięki współpracy z naszym partnerem Katowice Miasto Ogrodów, na stronie www.meakultura.pl ukaże się nowy numer tematyczny ,,Muzyka na Śląsku - Konteksty''.
th

Wokół opery... i nie tylko

Czas pandemicznego lockdownu dla smakoszy kultury oznaczał przejście na dietę pudełkową (czytaj: ekranową). Wielu z nas, zapewne bezwiednie, poczęła w tym czasie konsumować kulturę obficie płynącą z sieciowych strumieni Netflixa, HBO i innych współczesnych audiowizualnych dobrodziejstw. Obfity strumień niekończących się filmów i seriali szybko jednak prowadził do uczucia powtarzalności i nudności kulturalnej oferty. Staje się ona dla odbiorcy zwyczajnie mdła, odbiera smak.
th

Hip-hop na językach. Transformacja gatunku

Pierwszy w historii MEAKULTURY numer specjalny o polskim hip-hopie
th

Silne w muzyce. O kobietach kompozytorkach

Zapomniane kompozytorki – było ich w historii muzyki więcej, niż mogłoby się nam wydawać... 
th

Dr Marlena Wieczorek w składzie Komisji Kwalifikacyjnej "Music Export Poland Youtube Channel"

Dr Marlena Wieczorek, Redaktor Naczelna czasopisma MEAKULTURA.pl, znalazła się w składzie Komisji Kwalifikacyjnej „Music Export Poland Youtube Channel”. 
th

Fundusz Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS dla (MEA)kultury! Dziękujemy za wsparcie

Fundusz Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS od lat wspiera projekty Fundacji MEAKULTURA.
th

Nowa Muzyka rozłożona na elementy. Konferencja Elementi8: Ekran

Konferencja Elementi jest szczególnym wydarzeniem organizowanym przez studentów kompozycji i teorii muzyki krakowskiej Akademii Muzycznej. Coroczna współpraca jest okazją do podjęcia trudnych tematów związanych z Muzyką Nową.

123412

logowanie i rejestracja