Fragment plakatu

felietony

46 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Jutro zakończy się 46. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, który trwa od 28. czerwca. To najważniejsze, prestiżowe spotkanie śpiewaków i kapel ludowych w Polsce. Jego celem jest przegląd, popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. Impreza ma charakter konkursu; biorą w niej udział kapele ludowe, instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy i zespoły śpiewacze, których repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu kraju. Festiwalowi, na którym rokrocznie spotyka się około 700 artystów, towarzyszą Targi Sztuki Ludowej.

W tym roku na festiwalu w części konkursowej wystąpi łącznie 113 wykonawców i zespołów z 13 województw Polski. Artyści ci zostali wybrani do konkursu podczas wcześniejszych eliminacji wojewódzkich.

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych organizuje Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie a patronuje mu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

Ostatni dzień festiwalu:

9.00 – Targi Sztuki Ludowej

10.00 – Koncert towarzyszący

10.30 – Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu

12.00 – Korowód zespołów

– OGŁOSZENIE WYNIKÓW I KONCERT LAUREATÓW FESTIWALU

13.30 – Konsultacje z Jury dla uczestników Festiwalu

14.00 – Koncert Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych

——————————

Więcej na: www.wok.lublin.pl

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć