O nas

Drodzy Czytelnicy!

Witamy Was w świecie MEAKULTURY! W miejscu, w którym zdobędziecie nie tylko wiedzę, ale także przeczytacie nowinki ze świata kultury, dowiecie się, czego warto słuchać, poznacie uznanych artystów oraz debiutantów, a przede wszystkim spędzicie MEAkulturalnie czas!

Czym jest MEA? Ten przedrostek jest wieloznaczny: w języku łacińskim znaczy MOJA. Moja kultura, czyli jaka? Polska, bogata, różnorodna i fascynująca! MEA to także skrót od słów: Muzyka, Edukacja, Artyści — doskonale wyjaśniających to, czym się zajmujemy. Co więcej, MEA to akronim od imienia założycielki i pomysłodawczyni MEAKULTURY!

MEAKULTURĘ tworzą dla Was specjaliści: muzykolodzy, kulturoznawcy, krytycy muzyczni i nauczyciele, a także studenci. To, co nas łączy to muzyczna pasja, a naszym głównym atutem są różnorodne zainteresowania, temperamenty i pomysły. To dlatego w MEAKULTURZE znajdziecie tak bogaty wybór tematów i form. W jednym miejscu przeczytacie naukowy artykuł o mikrotonowej twórczości Pawła Mykietyna, wywiad z Kayah, recenzje z najróżniejszych festiwali i felieton o disco polo. Jednak o czymkolwiek piszemy — robimy to z dbałością o kulturę języka polskiego i poszanowaniem źródeł.

Jednym z naszych głównych celów jest odkrywanie nowych talentów, które staramy się upowszechniać i wspierać (Strefa Kibica). Ponadto, promujemy działalność polskich artystów za granicą (Kosmopolita), prowadzimy szeroko rozumianą działalność edukacyjną (Edukatornia), a przede wszystkim propagujemy dobrą muzykę i odradzamy złą za pomocą różnych form (Felietony, Publikacje, Wywiady, Recenzje).

MEAKULTURA jest nie tylko miejscem, w którym to czytelnicy zdobywają wiedzę. Na przestrzeni lat to tutaj swojego fachu nauczyli się liczni krytycy muzyczni, felietoniści i dziennikarze. Chętnie dajemy szansę tym, u których zauważymy muzyczną pasję, błyskotliwe przemyślenia i lekkie pióro. Zainteresowaliśmy Cię?

Współpraca

MEAKULTURA zaprasza do współpracy pracowników nauki, nauczycieli, uczniów, studentów, menedżerów oraz wszystkich tych, którzy chcą wpływać na kształt polskiej kultury muzycznej. Jesteśmy także otwarci na twórców i organizatorów życia muzycznego, którzy chcą na naszych łamach zaprezentować swoje dokonania w dziedzinie muzyki.

Jeśli jesteś uczniem lub studentem, który marzy o tym, by zdobyć doświadczenie w prężnie rozwijającym się czasopiśmie — znalazłeś idealne miejsce. MEAKULTURA oferuje także praktyki! Jakie mamy wymagania? W MEAKULTURZE stawiamy na talent i indywidualność, więc to jakość tekstu jest dla nas najważniejsza.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, dowiedzieć się, czy opublikujemy Twój tekst, ogłoszenie lub opinię — napisz do Redakcji. Jeśli natomiast chciałbyś właśnie w MEAKULTURZE postawić swoje pierwsze kroki w karierze dziennikarza/krytyka muzycznego/publicysty lub też pragniesz na dłuższy czas związać się z naszym czasopismem, a przede wszystkim, jeśli podpisujesz się pod tymi słowami:

Muzyka to moja pasja.

Edukacja to moja misja.

Artyści są moją inspiracją

dołącz do nas, wysyłając maila na: wspolpraca@meakultura.pl.

Marlena Wieczorek i Zespół MEAKULTURY