źródło: http://aleksanderdebicz.com/

felietony

Aleksander Dębicz wystąpi na Gali Finałowej Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych

Podczas Gali Finałowej Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA z recitalem wystąpi młody, wszechstronny pianista i improwizator, Aleksander Dębicz.

Uroczystość odbędzie się 10 maja w Oddziale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie, przy ul. Fredry 8 o godz. 16.00

Aleksander Dębicz podpisał ekskluzywny kontrakt artystyczny z Warner Classics, a jego debiutancka płyta  “Cinematic Piano” ukaże się w Polsce 11 maja oraz w czerwcu w dystrybucji  międzynarodowej.

Pianista wykona swój recital na fortepianie firmy Yamaha.

Wydarzenie towarzyszyć będzie 29. Warszawskim Spotkaniom Muzycznym (www.wsm.art.pl)

Artysta porusza się swobodnie w różnorodnych stylach muzycznych. Jest laureatem licznych konkursów polskich i zagranicznych oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest 2013.

Aleksander Dębicz występował między innymi: z orkiestrą Filharmonii we Wrocławiu, w Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Zamku Królewskim w Warszawie, Sali Kameralnej nowej siedziby NOSPR w Katowicach, Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Katowicach, w Ragusie – Ibli na Sycylii. Dwukrotnie (2006 i 2009) odbył tournée koncertowe po Rumunii, występując z recitalami w Bukareszcie i innych większych miastach tego kraju. W 2012 roku otworzył cykl koncertowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina „Młode Talenty” w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a w 2013 roku wystąpił z reczitalami Chopinowskimi m.in. w Łazienkach Królewskich oraz w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu w ramach festiwalu „Chopin w Ogrodach Luksemburskich”. W 2014 roku wziął udział w koncercie w ramach Festiwalu Otwarcia nowej siedziby NOSPR w Katowicach.

Jego muzyczne poszukiwania obejmują nie tylko działalność solową, lecz także kameralistykę. Artysta  współtworzy duety m.in. ze śpiewaczką Wandą Franek, wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem oraz z saksofonistą Wojciechem Psiukiem. Współpracuje także z wieloma śpiewakami oraz z wokalistami rozrywkowymi. Bierze również udział w projektach pozostających w stylistyce muzyki jazzowej oraz popowej.

więcej na:

https://aleksanderdebicz.

Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA organizowany przez Fundację MEAKULTURA to nowe, ważne wydarzenie dotyczące kultury polskiej. Jego celem jest promocja wartościowej krytyki muzycznej oraz osób z nią związanych i integracja środowiska.

Podczas Gali Finałowej odbędzie się wręczenie nagród w następujących kategoriach:

-Nagroda Główna za najlepszy tekst o muzyce opublikowany w roku 2014 (trzy równorzędne nagrody)  

Wyróżnienia dla debiutanta  i dla  blogera

-Nagroda Specjalna za tekst o muzyce polskiej opublikowany poza granicami kraju.

Przewidziana jest także Nagroda Redaktora Naczelnego PWM.

Wśród jurorów znaleźli się: Redaktor Naczelny PWM i muzykolog, dr Daniel Cichy, Joanna Grotkowska (redaktorka muzyczna PR2), dr hab. Anna Chęćka-Gotkowicz (wykładowca uniwersytecki, specjalistka w tematyce krytyki muzycznej), dr Weronika Grozdew-Kołacińska (etnomuzukolog i wykonawca), Piotr Metz (dziennikarz, specjalista z zakresu muzyki popularnej, dyrektor Radia Kraków), dr Miłosz Bembinow (kompozytor i przedstawiciel ZAIKS-u) oraz Mariusz Herma (dziennikarz “Polityki”, znany bloger muzyczny).

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Fundacji MEAKULTURA:

https://fundacjameakultura.pl/kropka/

 

grantodawcy i partnerzy:

 

 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć