Audio Video Show 2019; fot. materiały prasowe AVS

felietony

Audio Video Show 2019

23. edycja Audio Video Show przeszła do historii. Przestrzenią dla największej w Polsce i drugiej co do wielkości w Europie wystawy sprzętu audio i video stały się jak co roku PGE Narodowy oraz hotele Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Odwiedzający wystawę Audio Video Show 2019 zobaczyli zarówno mobilne rozwiązania technologiczne na każdą kieszeń, jak i systemy audio video o wartości milionów złotych. Swoje urządzenia zaprezentowali znani producenci, tacy jak: Sony, LG, Phillips, Panasonic, Sennheiser, Denon, czy Yamaha. Zwiedzający mogli wziąć również udział w prelekcjach, wykładach oraz spotkaniach ze znanymi muzykami i dziennikarzami.

Piotr Metz, Anna Maria Jopek; fot. materiały prasowe AVS

Ambasadorem Audio Video Show jest Piotr Metz, szef muzyczny radiowej Trójki, człowiek-instytucja, znakomity i ceniony dziennikarz, a także niezwykle wytrawny prelegent, który potrafi snuć pełne barwnych anegdot muzyczne opowieści. W trakcie Audio Video Show 2019 przeprowadził z PGE Narodowego audycje, których gośćmi byli m.in. znawca gramofonów Michael Fremer oraz Adam Mokrzycki – organizator AVS.

Michael Fremer; fot. materiały prasowe AVS

Gościem specjalnym targów był Lech Janerka, kompozytor, basista i autor tekstów, który wraca „do gry” w wielkim stylu po 14 latach od wydania płyty Plagiaty. Nowe wydawnictwo ukaże się wiosną 2020 roku, jak dotąd zaprezentowane zostały single „Zabawawa” i „Wanna na Wawelu”. Podczas spotkania, które poprowadził Piotr Metz, artysta zaprezentował kolejny singiel z płyty i opowiedział o procesie komponowania oraz nagrywania utworów.

Giełda winyli; fot. materiały prasowe AVS

Jak co roku na Audio Video Show zorganizowana została wielka strefa winyli, która jest znakomitą okazją dla zwiedzających, by znaleźć zarówno klasyczne wydania, jak i nowości. Można było spotkać kolekcjonerów czarnych krążków, a nierzadko także artystów podpisujących swoje płyty. Jedną z zalet strefy jest mnogość dostępnych gatunków muzycznych. Od klasycznego rocka i muzyki alternatywnej, soulu, elektroniki, jazzu, bluesa, po world music oraz muzykę klasyczną i eksperymentalną.

Marek Niedźwiedzki, Marek Sierocki; fot. materiały prasowe AVS

Na targach nie zabrakło dziennikarzy muzycznych: w spotkaniach wzięli udział m.in. Marek Niedźwiedzki, Hirek Wrona i Marek Sierocki. A swoje najnowsze muzyczne propozycje zaprezentowali także tacy artyści jak Natalia Przybysz, Krzesimir Dębski i Wojciech Karolak.


Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Artystów ZAiKS

 

 Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa: https://www.muzykawmediach.pl/


Wesprzyj nas
Warto zajrzeć