felietony

Awangarda w Poznaniu – grant dla Fundacji MEAKULTURA

Z radością zawiadamiamy, że Fundacja MEAKULTURA otrzymała grant Urzędu Miasta Poznania na realizację cyklu spotkań związanych z teorią i praktyką muzycznej awangardy XX wieku. Odbędzie się on w październiku i listopadzie w poznańskiej Kluboksięgarni Głośna pod wspólną nazwą Brzmienia awangardy.

Gośćmi Kluboksięgarni będą artyści, muzykolodzy i kulturoznawcy (prof. Krzysztof Moraczewski, prof. Lidia Zielińska, Dobromiła Jaskot, Ewa Schreiber, Katarzyna Taborowska, Rafał Zapała i Anna Zielińska), którzy w przystępny sposób opowiedzą m.in. o zagadnieniach związanych z muzyką elektroniczną, konkretną, happeningami czy pejzażami dźwiękowymi. Każde ze spotkań zwieńczy krótki występ muzyczny. Pomysłodawczynią projektu jest absolwentka poznańskiego kulturoznawstwa, dr Karolina Golinowska.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 10 października o godz. 19.00. Wykład na temat początków awangardy muzycznej wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Moraczewski, a w części muzycznej wystąpią soliści Sepia Ensemble:

Paulina Graś flet
Szymon Józwiak klarnet
Wojciech Jeliński puzon
Tomasz Citak skrzypce

W programie John Cage, Helmut Lachenmann, Alexandre Delgado, Ewa Fabiańska-Jelińska

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Kluboksięgarni Głośna

https://www.glosna.pl/4593-brzmienia-awangardy/

——————-

Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Poznań /w ramach dofinansowania “Małe Granty”/.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć