materiały prasowe

felietony

Boom Festival: prezent dla Polaków

Tegoroczna, dziesiąta edycja portugalskiego Boom Festival będzie całkowicie darmowa dla Polaków. Tradycją jest, że organizatorzy odbywającego się co dwa lata wydarzenia wybierają jeden kraj, którego mieszkańcy nie muszą płacić za wstęp – w 2014 roku jest to właśnie Polska.

Organizowany od 1997 roku, odbywający się w Idanha-a-Nova w Portugalii Boom Festival poświęcony jest muzyce psychodelicznej oraz gatunkom luźno zaliczanych do nurtu chill out. Obecnie muzyka prezentowana jest na pięciu scenach: the Dance Temple (psytrance, trance), the Alchemy Circle (house), the Sacred Fire (world music), the Ambient Source (chill out) oraz the Groovy Beach (muzyka elektroniczna).

Wśród innych festiwalowych atrakcji wymienić można m. in. wystawy rzeźbiarskie i malarskie, pokazy filmowe, sesje jogi, spotkania medytacyjne oraz dyskusje. Festiwal, oprócz muzyki psychodelicznej, propaguje również ekologiczny tryb życia – jednym z organów zaangażowanych w jego organizację jest Music & Environmental Initiative wchodząca w skład Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Festiwal odbędzie się w dniach 7-11 sierpnia. Więcej informacji o wydarzeniach znaleźć można na stronie: www.boomfestival.org

materiały prasowe

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć