felietony

Chamber Music Festival 2012

14 czerwca rozpocznie się w Gdańsku 1. edycja EURO Chamber Music Festival 2012 –Przyjaciele grają RAZEM. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny przebiega pod hasłem Przyjaciele grają razem. Cóż ma ono sugerować odbiorcom?

Przede wszystkim to, że bohaterami kolejnych wieczorów są młodzi artyści pochodzący z różnych stron świata: Francji (Paryż, Lyon), Japonii (Tokyo, Osaka), Niemiec (Hannover), Bułgarii (Sofia) i Polski (m.in. Gdańsk, Warszawa, Zielona Góra). Spotykają się wspólnie tu – w historycznie wielokulturowym Gdańsku. Spotykają się po to, by pomuzykować, zaprezentować publiczności swe umiejętności w programie, który – podobnie jak oni – pochodzi z różnych stron świata.

To istny kalejdoskop muzyczny, w którym odnajdziemy dzieła od muzyki dawnej po współczesną. Od Bacha po Piazzollę. Nieskazitelne pod względem formalnym dzieła klasyków wiedeńskich i ulotne brzmienia muzyki francuskich impresjonistów. Młodzi wykonawcy nie stronią także od muzycznych eksperymentów z zastosowaniem elektroniki.

Podczas Festiwalu również będą się odbywać wydarzenia towarzysząca takie jak: wystawa młodych twórców z Akademii Sztuk Pięknych w sieni Ratusza Staromiejskiego czy pokaz filmu niemego F. Langa “Metropolis” z muzyką improwizowaną live przez mistrza muzyki elektronicznej w Polsce Władysława “Gudonis” Komendarka.

Festiwal powstaje dzięki gościnności i pomocy Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

 

Więcej informacji na: www.przyjacielegrajarazem.blogspot.be

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć