felietony

Chcesz poznać muzykę dawnych mistrzów? Przyjdź na MEAndry Baroku!

Serdecznie zapraszamy na MEAndry Baroku – muzyczne spotkania organizowane w Kluboksięgarni Głośna w ramach festiwalu Poznań Baroque 2013. Inicjatywa ma na celu popularyzację wiedzy na temat muzyki barokowej, spotkania adresowane są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Współprganizatorem jest Fundacja MEAKULTURA, a wszyscy prowadzący są członkami redakcji naszego czasopisma.

MEAndry Baroku rozpoczną się już w najbliższy wtorek 22 października wykładem dr hab. Krzysztofa Moraczewskiego z Zakładu Badań nad Kulturą Artystyczną Instytutu Kulturoznawstwa UAM. Spotkanie wprowadzi słuchaczy w świat barokowej muzyki, będzie mowa o podstawowych wyznacznikach tego stylu, czyli słowie geście i dźwięku, a także muzyce jako mowie i konstrukcji retorycznej.

Drugi wykład dotyczy związków muzyki i sztuki filmowej. Dźwięk i obraz przeniosą uczestników w czasy wielkich mistrzów baroku, będzie również okazja zobaczyć i usłyszeć, jak często muzyka tej epoki wykorzystywana jest we współczesnym kinie. Przewodnikiem po świecie muzyki i filmu będzie Agnieszka Nowok z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Ostatnie spotkanie adresowane jest do dzieci w wieku 7- 12 lat. O  muzyce barokowej opowie najmłodszym Aleksandra Masłowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

———————-

MEAndry Baroku/ Poznań Baroque 2013:

Wprowadzenie do baroku: Słowo, dźwięk i gest – o genezie nowej koncepcji muzyki na przełomie szesnastego i siedemnastego wieku

wtorek, 22.10.2013, g. 18.00

Poza czasem i przestrzenią: barok – muzyka – film

wtorek, 29.10.2013, g. 18.00

Barocco – czyli jaki? Spotkanie dla dzieci w wieku 7- 12 lat

wtorek, 5.11.2013, g. 18.00

Wszystkie spotkania odbędą się w  Kluboksięgarni Głośna, ul. św. Marcin 30, wstęp wolny.

Organizator: Poznań Baroque/ www.poznanbaroque.com

Współorganizator: Fundacja MEAKULTURA/ https://fundacjameakultura.pl/

Partner: Kluboksięgarnia Głośna/ www.glosna.pl

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć