Materiały promocyjne

felietony

Dźwięki Północy

Tegoroczne Dźwięki Północy oferują trzy dni koncertów dedykowanych wszystkim melomanom i miłośnikom poznawania innych, barwnych kultur. Tym razem na scenie wystąpią m.in. The Samurai (Finlandia) oraz polska grupa Chłopcy kontra Basia (polecamy ciekawy wywiad z Barbarą Derlak, jaki ukazał sie na łamach MEAKULTURY).

Dla osób zainteresowanych aktywną formą obcowania z festiwalem zorganizowane zostały warsztaty taneczne i instrumentalne, które potrwają pięć dni. Po raz pierwszy przewidziano też (dla wszystkich przybyłych na to wydarzenie osób) warsztaty wycinanek ludowych, zatytułowane Folk it. Mają one na celu połączenie elementów tradycyjnych, obecnych w czasach misternych rękodzieł, ze współczesnymi, popkulturowymi wytworami. Trzydzieste pierwsze Dźwięki Północy proponują również warsztaty tańców duńskich i wielkopolskich. Dzięki tym licznym atrakcjom festiwal przyczynia się nie tylko do ukazywania różnorodności kulturowej, ale także do integracji ludzi poprzez muzykę.

Festiwal organizowany jest co dwa lata w Gdańsku. Jego historia sięga lat siedemdziesiątych, czasów, kiedy to wydarzenie było zaledwie przeglądem kaszubskich zespołów folkowych. Choć impreza dopiero od niedawna przekształciła się w formułę Dźwięków Północy, to jednak od zawsze związana była z rozpowszechnianiem i pielęgnowaniem tradycji muzyki ludowej czy folku.

—————————–

Szczegółowe informacje na temat gdańskiego festiwalu, znajdują się na oficjalnej stronie: www.dzwiekipolnocy.pl oraz w oficjalnym folderze: www.dzwiekipolnocy.pl/public/filemanager/file/matrials%20for%20media/program_148x105mm_podglad.pdf

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć