felietony

Eliza Moraczewska – „Jako w niebie”

Nasza redakcyjna koleżanka Eliza Moraczewska wydała właśnie swoją debiutancką powieść „Jako w niebie”. Książka, momentami pisana prozą poetycką, jest swoistym studium samotności.

Eliza była do tej pory kilkukrotnie nagradzana w konkursach literackich (między innymi w „Krajobrazach Słowa” w Kędzierzynie-Koźlu, czy w konkursie im. Morawskiego w Gorzowie Wlkp.).

Książkę, wydaną w Gdyni przez Novae Res, można kupić w licznych księgarniach internetowych, również na stronie wydawnictwa, pod linkiem  https://zaczytani.pl/ksiazka/jako_w_niebie,druk

Serdecznie gratulujemy!

Z okładki książki:

Bohaterka – samotna od lat kobieta. Miejsce – duże miasto. Tło – codzienne wydarzenia, pozornie pozbawione większego znaczenia, z braku lepszych urastające jednak do rangi wręcz epokowej. Ta codzienność wywołuje erupcje niepohamowanych skojarzeń i dopowiedzeń, z jakich wyłania się obraz bogatej wewnętrznie kobiety, która walcząc i nieustannie przegrywając – poddaje się w końcu bezsilności. I w tym właśnie momencie książka się rozpoczyna. W ostatnim, nieświadomym akcie desperacji bohaterka próbuje nadać sens własnemu życiu – żywiąc się życiem innych. Zaczyna obserwować swoich sąsiadów, dostosowuje do ich codziennego rytuału. Z dnia na dzień ich życie staje się dla niej o wiele ważniejsze niż własne…

Eliza Moraczewska – rodowita szczecinianka, obecnie mieszkająca w Poznaniu. Kulturoznawca. Przez wiele lat pilot wycieczek, obecnie zajmuje się tym, o czym marzyła przez całe życie: pisaniem. Nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Krajobrazy Słowa” w Kędzierzynie-Koźlu, Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. H. Snopkiewicz w Zawierciu i Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Z. Morawskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Autorka tekstów, recenzji, artykułów o tematyce turystycznej, literackich opracowań legend. Pisze prozę poetycką, opowiadania, powieści dla dzieci.


 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć