materiały prasowe

felietony

Europe Festival Awards dla polskich festiwali!

Open’er, Woodstock oraz Tauron Nowa Muzyka zostały nominowane do nagród dla najlepszych tegorocznych festiwali w Europie. Wyróżnienie EFA otrzymała również agencja Alter Art.

Festival Awards Europe założony w 2009 roku jest inicjatywą dość szczególną, zajmuje się bowiem ocenianiem pracy i osiągnieć organizatorów festiwali, a także występujących na nich artystów. Jest tworzony we współpracy z Yourope i Eurosonic Noorderslag oraz UK Festival Awards i UK Festival Conference. Nagrody dla festiwali przyznawane są w różnych kategoriach, zwycięzców wybierają fani poprzez głosowanie oraz jury EFA.

W tegorocznej edycji konkursu brało udział ponad 360 festiwali z 34 różnych krajów. Opener i Woodstock otrzymały nominację w kategorii Best Major Festival, natomiast Tauron Nowa Muzyka w kategorii  Best Small Festival. Agencja Alter Art za swoją działalność została wyróżniona tytułem Promoter Of The Year.  

Open’er znalazł się nie tylko w dziesiątce najlepszych imprez muzycznych w Europie, ale otrzymał również nagrodę w nowej kategorii Health &Safety Innovation Award, natomiast festiwal Woodstock wyróżniono w kategorii Artist’s Favourite European Festival. Warto dodać, że Open’er tytuł Best Major Festival zdobył już dwukrotnie w latach 2009 i 2010. W 2010 roku przyznano mu także nagrodę Yourope Green’n’Clean.

Wyłonienie zwycięzców w każdej kategorii odbędzie się 15 stycznia w Groningen w Holandii.

Trzymamy kciuki!

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć