Materiały promocyjne

felietony

Festiwal bez kultury VIP – Golden Vision & Art

21 lipca w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Golden Vision Music & Art, integrującego przedstawicieli różnych środowisk artystycznych z kraju i zagranicy. Jak zapewniają organizatorzy, festiwal to nawiązanie do złotej ery rewolucji przemysłowej na Śląsku, to strefa nieograniczonej ekpsresji artystycznej, to ruch społeczny, to mariaż różnych form sztuki, to głos młodego pokolenia i wiele, wiele innych. Hasłem przewodnim Golden Vision jest Festiwal bez kultury VIP – wszyscy jesteśmy VIP-ami.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest katowicka galeria BIBU, zajmująca się renowacją zabytków. Jednym z głównych założeń festiwalu jest więc także ochrona poprzemysłowego dziedzictwa kulturowego Europy – planowane na 21 lipca wydarzenia odbędą się w byłym budynku dyrekcji Huty Metali Niezależnych “Uthemann”, wybudowanym na początku ubiegłego wieku w katowickich Szopienicach. W związku z tym, w przygotowywaniu festiwalu brali udział nie tylko artyści i szefostwo galerii, lecz także architekci, urbaniści oraz pracownicy naukowi.

W ciągu jednego dnia na trzech scenach (rozlokowanych na różnych piętrach budynku) wystąpią m. in. Dub Lovin’ Criminals, Bas Tajpan, Ronnie Deelen i Slutocasters. Na najniższym poziomie (była fabryka zbrojeniowa) odbędzie się impreza z muzyką ambient i eksperymentalną.

Wydarzeniom muzycznym towarzyszyć będą pokazy filmowe, performance, instalacje artystyczne oraz stoiska z rękodziełem. 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w galerii BIBU oraz przed wejściem do budynku w dniu festiwalu. Więcej informacji na stronie www.facebook.com/goldenvisionmusic

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć