fot. Emily Morter

rekomendacje

Fundacja Malta poleca

Harmonia Vulgaris

13 grudnia w Scenie Roboczej premiera projektu Jacka Hałasa „Harmonia Vulgaris” czyli Świat w siedmiu muzycznych obrazach: Preludium/Narodziny, Kobieta, Mężczyzna, Profanum, Wesele, Sacrum, Śmierć/Postludium.

W tej niefabularnej opowieści artyści przeprowadzą widzów przez kolejne kręgi ludowych wtajemniczeń, uruchomią kosmiczny zegar, poruszą siedem sfer ludzkiej egzystencji.  Wielkopolska muzyka w niestylizowanej, organicznej formie oprawiona jak klejnot w „rzemieślniczą” scenografię Piotra Rogalińskiego stanie się wehikułem, który zabierze publiczność poza granice regionu, czasu, historii.

W realizacji wydarzenia wezmą udział artyści ludowi z Wielkopolski oraz muzycy związani z Domem Tańca Poznań.

Po premierze potańcówka z Domem Tańca Poznań, a sam spektakl do zobaczenia w tym roku 14 grudnia, a od stycznia w repertuarze Sceny Roboczej.

Świąteczne śpiewanie

Przełom grudnia i stycznia zawsze obfituje w koncerty świąteczne i noworoczne. Filharmonia Poznańska proponuje 28 i 29 grudnia kolędowanie z Chórem Chłopięcym i Męskim

Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, a 3 stycznia Koncert Noworoczny Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Dla równowagi w Centrum Kultury Zamek chór dziewczęcy „Skowronki o Bożym Narodzeniu”, który wystąpi z dwoma koncertami 14 i 15 grudnia w Sali Wielkiej. Będzie to opowieść wyjątkowa, okraszona anielskimi głosami dziewcząt z wszystkich grup wiekowych. Obok SKOWRONKÓW wystąpią bowiem SKOWRONECZKI i MAŁE SKOWRONKI. W programie koncertu znajdą się polskie kolędy i pastorałki w ujmujących aranżacjach młodych polskich kompozytorów, a także pieśni bożonarodzeniowe innych narodów.

fot. Nathan Dumlao

Koncerty

Na początku stycznia zapraszamy na III Koncert Orkiestry Laptopowej, będący efektem wspólnych zajęć z programowania w Haskellu, prowadzonych dla studentów informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i kompozycji elektroakustycznej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Koncert odbędzie się 18 stycznia w Sali Błękitnej Akademii Muzycznej.

26 stycznia kolejny odcinek JAZZZAMEK. W Centrum Kultury Zamek koncert LLOVAGE Olo Walicki i Jacek Prościński. W czasie rzeczywistym realizują warstwę produkcji elektronicznej live, wykonując jednocześnie klasyczne partie kontrabasu i perkusji – chwilami brzmią więc jak kwintet lub sekstet. Misternie usnute kompozycje i spektakularne części aranżowane muzycy dopełniają pakietem autorskich sampli dźwiękowych, w których wystąpili m.in.: Kira Boreczko-Dal, sopran oraz Mikołaj Trzaska.

A ponadto…

Jeszcze w tym roku – rozpoczęcie działalności nowej pracowni w Centrum Kultury Zamek „Kuźnica piosenki”. Inauguracja cyklu – 18 grudnia koncertem prezentującym potencjał grupy twórczej.

Dla osób związanych profesjonalnie z muzyką współczesną w dniach 16-18 grudnia odbędą się Masterclass z prof. Františkiem Novotnym w poznańskiej Akademii Muzycznej.

W nowościach wydawniczych wyglądamy nowej serii płyt od PWM, w której maja ukazać sie opery: Drach na podstawie powieści Szczepana Twardocha z muzyką Aleksandra Nowaka; Ahat Ili. Siostra Bogów, do którego libretto napisała noblistka Olga Tokarczuk, a muzykę również Aleksander Nowak.

Już teraz zapraszamy też do zapisania w kalendarzach dat kolejnej edycji Malta Festival Poznań. W dniach 19-28 czerwca 2020, jubileuszowa trzydziesta Malta, a na niej takie nazwiska jak: Paweł Mykietyn, Paweł Szymański, Aleksander Nowak oraz Sinfonia Varsovia.

Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Artystów ZAiKS

 

 Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa: https://www.muzykawmediach.pl/

 

 

Numer powstał w ramach warsztatów krytyki muzycznej zorganizowanych we współpracy z Festiwalem Nostalgia 2019
 

 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć