felietony

IV Burn Selector Festival

Gratka dla fanów współczesnej muzyki elektronicznej – podczas dwóch pierwszych dni czerwca odbędzie się czwarta edycja krakowskiego festiwalu Selector, organizowanego przez platformę Alter Art (odpowiedzialną m. in. za gdyńskiego Open’era).

Ten najświeższy z promowanych przez Michała Ziółkowskiego projekt, pomimo niespełna czteroletniej obecności na polskim rynku festiwalowym, zasłużył sobie na miano jednego z najnowocześniejszych przedsięwzięć tego typu w Polsce. W Krakowie pojawiły się gwiazdy prestiżowe, nietuzinkowe i starannie wybrane dla wymagających fanów muzyki elektronicznej i tanecznej. Oprawa wizualna […] została oddana w ręce najlepszych światowych twórców, czyniąc z festiwalu miejsce na styku muzyki i sztuki audiowizualnej [1].

W dniach od 1 do 2 czerwca 2012 roku usłyszymy m. in. Chase & Status, Miike’a Snow, Magnetic Man, wybuchowy Hadouken! czy hipnotyzujący Neon Indian. W programie, oprócz koncertów live artystów klasy światowej, znajdują się także DJ sety zaproszonych specjalnie na tę okazję muzyków. Podobnie jak pozostałe festiwalowe propozycje Alter Art’u, Selector Festival w pełni zasługuje na podzielaną przez większość europejskiej prasy opinię: modnie, świeżo, światowo [2].

Muzycznym doznaniom akompaniować będą także interaktywne instalacje artystyczne kolektywu Wójcik, Wróblewski, Wichrowski, wchodzące w skład tzw. parku multimedialnego: Oswajanie Sarny oraz Stań się kim? Nim!  W ramach festiwalu zaprezentowany zostanie również cykl filmów krótkometrażowych World Shorts oraz The One Minutes.

 —————————-

[1] www.selectorfestival.pl/festiwal_pl.html

[2] www.muzyka.onet.pl/newsy/klubowa/selector-festival-bylo-modnie-swiezo-i-swiatowo,1,4556938,wiadomosc.html

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć