felietony

IV CoCArt Music Festival

Zapraszamy do Torunia na IV CoCArt Music Festival, unikalne w tej części Europy wydarzenie, łączące nowe trendy we współczesnej muzyce awangardowej i eksperymentalnej (o charakterze elektronicznym i elektroakustycznym) z projektami opartymi o estetyczną waloryzację multimediów, traktowanych jako pełnoprawny komponent działania twórczego.

Dnia 31 marca 2012 w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (g. 18.00) wystąpią:
Chris Cutler (UK)
C.3.3. (UK) – Paul Jamrozy (ex Test Dept.)
Steve Buchanan & Heike Fiedler (CH)
pathMAN (PL) – (ex Atman)
ZENIAL (PL)
HATI (PL)

IV CoCArt Music Festival jest twórczą kontynuacją trzech poprzednich edycji CoCArt Music Festival, które odbyły się w CSW w Toruniu i zostały objęte w 2008 r. patronatem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego, a w 2009 r. Europejskiego Roku Innowacyjności. O trzeciej edycji festiwalu (2011) pisano m.in.:

CoCArt skupia się na trudnych formach muzyki eksperymentalnej i dla mnie był pozytywnym zaskoczeniem, nie tylko ze względu na liczbę publiczności – ale przede wszystkim ze względu na jej wiek. Sporo młodych ludzi!!! To dla mnie zaskoczenie. Być może nie wszyscy byli tu dla muzyki i nie wszyscy byli nią zainteresowani do końca. Ale od czegoś trzeba zacząć, a trzeba przyznać, że spędzenie całego wieczoru przy muzyce awangardowej nie jest prostym zadaniem./…/ Dzięki HATI za umożliwienie…

Henryk Palczewski, Informator „Ars”2, Nr 52, Lipiec 2011

Impreza zainicjowana przez obu Rafałów, nabrała już konkretnego rozmachu i jest formalnie ewenementem wśród wydarzeń artystycznych nie tylko w regionie. Poziom organizacji i przede wszystkim klasa artystów to absolutna festiwalowa czołówka. Trudno o lepszą wizytówkę dla toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej. Pozostaje życzyć sobie dalszego podążania tym ambitnym tropem przy kolejnych – oby było ich jak najwięcej – edycjach.

Piotr Mirski/Krzysztof Mirowski, www.okultura.pl/serwis, Kwiecień 2011

Co słychać w świecie muzyki elektronicznej i elektroakustycznej? Na jakie nowe doznania możemy liczyć ze strony twórców ambientu i postindustrialu? Jakie nowe zjawiska rodzą się na pograniczu muzyki ’do słuchania” i sound artu? Po odpowiedzi na takie pytania warto zanurkować do garażu pod toruńskim CSW, które wraz z zespołem HATI zaprasza na CoCArt Music Festival, jedyną taką imprezę w naszej części Europy.

Jędrzej Słodkowski, “Gazeta Wyborcza”, 18.03.2011

Więcej informacji o festiwalu i artystach:
www.csw.torun.pl/cocart
www.myspace.com/cocartmusicfestival

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć