Twin Towers w Kuala Lumpur, źródło: Wikipedia

felietony

"Jazz Po Polsku" w Malezji. Rafał Sarnecki Quintet

Na początku grudnia Rafał Sarnecki Quintet wystąpi w Malezji w ramach projektu “Jazz Po Polsku”. Koncerty odbędą się podczas festiwalu jazzowego na wyspie Penang oraz na koncercie klubowym w Kuala Lumpur. Zespół zagra w międzynarodowym, polsko-malezyjskim składzie.

Penang Island Jazz Festival to największy malezyjski festiwal jazzowy, który odbywa się od 2004 roku. W tym roku podczas wydarzenia trwającego w dniach 1-4 grudnia zaprezentuje się dziesięć zespołów. Występom towarzyszyć będą warsztaty muzyczne, wystawa fotografii oraz jam sessions. Rafał Sarnecki Quintet w składzie: Rafał Sarnecki (gitara), Julian Chan (saksofon), Piotr Wrombel (piano), Wojciech Pulcyn (kontrabas) i KJ Wong (perkusja) zagra 4 grudnia na malowniczej scenie Bayview Beach Resort. Kwintet wystąpi również 1 grudnia w klubie No Black Tie w Kuala Lumpur, a Sarnecki poprowadzi warsztaty gitarowe.

Rafał Sarnecki to gitarzysta jazzowy, kompozytor i aranżer, który koncertował na festiwalach i w klubach jazzowych w Chinach, Izraelu, Korei Południowej, na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych oraz w jedenastu krajach europejskich. Występował u boku wybitnych przedstawicieli muzyki jazzowje, takich jak Gary Thomas, Michael “Patches” Stewart, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Aga Zaryan czy Adam Pierończyk.

W swoim dorobku ma trzy autorskie płyty. Dwie z nich Song From a New Place (2008) i trzecia Cat’s Dream (2014) były nominowane do nagrody Fryderyk, a trzecia The Madman Rambles Again znalazła się na liście  najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku w magazynie All About Jazz.

Obecnie Sarnecki mieszka i tworzy w Nowym Jorku, gdzie studiował pod kierunkiem jednego z najsłynniejszych nauczycieli gitarowych, Johna Bollenbecka.

Koncerty kwintetu Rafała Sarneckiego w Malezji odbywają się w ramach projektu “Jazz Po Polsku”, organizowanego przy wsparciu Ambasady RP w Kuala Lumpur oraz Fundacji Plateaux.

  • 1 grudnia 2016 Kuala Lumpur, warsztaty muzyczne
  • 1 grudnia 2016 Kuala Lumpur, No Black Tie  godz. 21:00
  • 2 grudnia 2016 Kuala Lumpur
  • 4 grudnia 2016 Penang, Penang Island Jazz Festival, warsztaty muzyczne godz. 11:00
  • 4 grudnia 2016 Penang, Penang Island Jazz Festival, Bayview Beach godz. 19:45
Wesprzyj nas
Warto zajrzeć