materiały prasowe

felietony

Jazztopad partnerem Take Five: Europe

Od 28 stycznia do 3 lutego 2013 roku potrwa w Londynie projekt Take Five: Europe. Polskim partnerem jego tegorocznej, drugiej już edycji będzie wrocławski Jazztopad –  festiwal, w skład którego wchodzą m. in. premiery utworów i projektów autorskich tworzone specjalnie na jego okoliczność czy warsztaty mistrzowskie.

Ideą Take Five: Europe jest budowanie i promowanie artystycznej oraz biznesowej współpracy pomiędzy młodymi muzykami jazzowymi. Artyści oraz organizatorzy festiwali muzycznych przejdą, oprócz rozmaitych szkoleń branżowych, warsztaty prowadzone przez Johna Surmana, celem których będzie stworzenie wyjątkowego projektu muzycznego, który zaprezentowany zostanie na pięciu festiwalach partnerskich:

1. Jazztopad, Polska
2. Banlieues Blues, Francja
3. North Sea Jazz Festival, Holandia
4. Molde International Jazz Festival, Norwegia
5. London Jazz Festival, Wielka Brytania.

Koncert II edycji Take Five: Europe odbędzie się 30 kwietnia 2013 roku (Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO) w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu.

Więcej informacji o projekcie oraz o uczestniczących w nim artystach znaleźć można na: https://www.takefiveeurope.com/artists?year=2012.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć