fragment logotypu konkursu

felietony

Joanna Maja Jasnowska laureatką I Nagrody w ENKOR Competition

Joanna Maja Jasnowska zdobyła I Nagrodę w trzeciej edycji ENKOR Competition. Zaledwie ośmioletnia pianistka startowała w najmłodszej grupie wiekowej (do 10 lat), ale może już poszczycić się wieloma sukcesami.

ENKOR Competition to konkurs organizowany online. Uczestnicy oceniani są wyłącznie na podstawie nadesłanych nagrań. Konkurs obejmuje następujące kategorie: fortepian, skrzypce, instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte drewniane i blaszane, perkusja, muzyka kameralna, głos, a w każdej z nich dodatkowo wyznaczane są grupy wiekowe. Utwory prezentowane przez uczestników ENKOR Competition obejmują standardowy repertuar barokowy, klasyczny, romantyczny i współczesny, jednak wykonawcy powinni grać z pamięci. W skład jury wchodzi 541 członków z sześciu kontynentów. Są wśród nich wykonawcy, wykładowcy, managerowie kultury i dziennikarze muzyczni.

źródło: https://www.enkorcompetition.com/

Joanna Maja Jasnowska urodziła się w 2008 roku i rozpoczęła naukę metodą Suzuki u Marzeny Jasińskiej-Siudzińskiej, zanim ukończyła 5 lat. Obecnie uczy się pod kierunkiem tej samej nauczycielki w Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego.

Joanna zagrała swój pierwszy koncert z orkiestra wiosną 2015 roku w ramach dorocznego koncertu szkolnego „Mała Miodowa”. Towarzyszyła jej orkiestra szkolna pod batutą Ewy Marchwickiej, a koncert odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W grudniu 2015 r. Joanna debiutowała w Filharmonii Koszalińskiej. Zagrała Koncert fortepianowy C-dur op. 44 Isaaca Berkovica, a orkiestrą dyrygował Aleksander Gref. W kwietniu 2016 r. ten sam koncert zabrzmiał w wykonaniu Joanny w Filharmonii we Lwowie na Ukrainie.

Ponadto młodziutka solistka zdobyła już wiele nagród w konkursach pianistycznych o zasięgu polskim i międzynarodowym.

Więcej o sukcesach Joanny Mai Jasnowskiej można przeczytać TUTAJ

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć