rekomendacje

Jubileuszowa edycja ELEMENTI w Krakowie

Ideą Elementi – wydarzenia organizowanego przez studentów i doktorantów Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie cyklicznie od 2013 roku – jest stworzenie przestrzeni do pogłębionej refleksji muzyczno-teoretycznej oraz poznawania i promocji utworów muzyki nowej. Stąd jego formuła obejmuje konferencję naukową oraz koncerty.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10–11 marca, a jej tematem jest „POTENCJALNOŚĆ”, którą w sztuce dźwięku kojarzyć można z wieloma zagadnieniami:
muzyką algorytmiczną, indeterminizmem, grafikami, a także potencjałem rozwojowym kierunków i dyscyplin artystycznych.

Nasuwają tu się tu także pytania o muzykę „niewybrzmiałą” – zarówno zapomnianą, jak i nieodkrytą, niezaistniałą.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią zaproszeni goście specjalni: dr hab. Anna Chęcka – filozofka, literatka, pianistka, oraz Andrzej Kwieciński – kompozytor i wokalista. W formie online wystąpią także: niemiecka kompozytorka Sarah Nemtsov oraz uznani reżyserzy operowi: Karolina Sofulak i Krystian Lada.
W programie koncertów, obok utworów uznanych twórców takich jak Kwieciński, Nemtsov czy Roberto Ventimiglia, znajdą się kompozycje studenckie. Wykonają je instrumentaliści związani z Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble – zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej, występujący na najważniejszych festiwalach w kraju, tj. Warszawskiej Jesieni, Sacrum Profanum, Audio Art, Musica Moderna, NeoArte.

Zarówno konferencja naukowa, jak i towarzyszące jej koncerty odbędą się w gmachu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Więcej informacji:
TUTAJ  i TUTAJ

Partnerem Meakultura.pl jest Fundusz Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

ZAIKS

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć