felietony

Już wkrótce Konkurs Wiedzy o Polskim Jazzie!

W środę 25 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:30 w katowickim klubie Katafonia odbędzie się Konkurs Wiedzy o Polskim Jazzie, organizowany przez Centrum Kultury Katowice i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

W rywalizacji może wziąć udział każdy – wystarczy tylko wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na stronie www.ck.art.pl. Laureaci quizu otrzymają specjalne zaproszenia na 7 Śląski Festiwal Jazzowy, rozpoczynający się 16 maja 2012 roku.

Każdej edycji Silesian Jazz Festival przyświeca idea edukacji jazzowej. Dlatego właśnie prosimy tak uznanych muzyków jak Kurt Elling czy Andy Middleton nie tylko o koncerty, ale i poprowadzenie warsztatów. Dlatego również organizujemy ów konkurs. Gdzie, jak gdzie, ale na Śląsku jazzowych fachowców na pewno nie brakuje – mówi prof. Jerzy Jarosik z Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrektor artystyczny imprezy.

W katowickich salach koncertowych jazzować będą m. in. wspomniany już Andy Middleton czy Full Drive Henryka Miśkiewicza. Swoje umiejętności zaprezentują także studenci polskich uczelni wyższych, m. in. Big Bandy Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie czy Code Numbers Leszka Kułakowskiego z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gratką dla fanów gatunku będzie prezentacja laureatów konkursu Jazz Juniors 2011 – XXXV Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych.

Do udziału w katowickim Konkursie Wiedzy o Polskim Jazzie zachęcamy wszystkich czytelników MEAKULTURY – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć