Logo projektu Music Export Poland; www.musicexportpoland.org

Meandry

Komisja

Miło nam poinformować, że dr Marlena Wieczorek, Redaktor Naczelna czasopisma MEAKULTURA.pl, znalazła się w składzie Komisji Kwalifikacyjnej najnowszej platformy „Music Export Poland Youtube Channel”. Przy wyborze członków Komisji kierowano się wiedzą i doświadczeniem osób, które współpracowały z Fundacją.

Rada Fundacji projektu Music Export Poland 13 sierpnia 2020 roku powołała pięcioosobową Komisję, której zadaniem będzie typowanie i rekomendowanie artystów oraz firm muzycznych, mogących tworzyć społeczność platformy. Czym jest „Music Export Poland Youtube Channel”? 

Najnowsza platforma powstaje w trudnych czasach dla polskiej branży muzycznej. Jest to szansa dla niszowych artystów na stworzenie własnej marki, zbudowanie pozycji i promocji swej twórczości. „Music Export Poland Youtube Channel” pomoże początkującym wokalistom, zespołom i osobom z branży muzycznej zdobyć nowych fanów i sympatyków, tym samym zwiększając zasięgi terytorialne i stwarzając możliwość monetyzacji. 

Music Export Poland (MExP) to projekt, który ma na celu rozpowszechnianie i popularyzację polskich artystów na scenach zagranicznych. Podążając za myślą, że muzyka jako produkt eksportowy może stać się wizytówką państwa, wyznaczono kilka celów, do których dąży MExP. Wśród nich, oprócz uzyskania zagranicznych kontaktów w branży muzycznej, znalazło się m.in. stworzenie bazy danych z informacjami o polskich wykonawcach, producentach i ich twórczości. Wszystkie działania mają prowadzić do wprowadzenia polskich produktów muzycznych na rynek międzynarodowy. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Związek producentów Audio-Video.

Na grafice znajduje się logo projektu Music Export Poland

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć