Max Emanuel Cencic, fot. Łukasz Rajchert

rekomendacje

Koncertowa wersja „Cajo Fabricio” w Gliwicach w mistrzowskim wykonaniu

W 2021 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej „All’improvviso” realizowany jest w kilku odsłonach. Po kilkumiesięcznej przerwie miłośnicy muzyki mają okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu.

W gliwickich Ruinach Teatru Victoria już 26 czerwca odbędzie się wystawienie opery Cajo Fabricio Johanna Adolfa Hassego. Na scenie będzie można podziwiać wybitnych solistów na czele z bardzo dobrze znanym kontratenorem – Maxem Emanuelem Cenčicem. Obsadę tworzą również: Nian Wang, Emmanuelle de Negri, Suzanne Jerosme, Bruno de Sá, Nicholas Tamagna oraz Stefan Sbonnik. Widowisko uświetni {oh!} Orkiestra Historyczna, której przewodniczyć będzie Martyna Pastuszka. Razem z Festiwalem „All’improvviso” współpracuje od 6 lat i wspólnie tworzą przestrzeń dla opery barokowej na Śląsku. 

Nadchodzące wydarzenie będzie piątą wspólną gliwicką premierą i jednocześnie kolejną, jaka zostanie zrealizowana wraz z Theater an der Wien – jedną z najsłynniejszych scen operowych na świecie. To właśnie tam dwa dni po premierze w Gliwicach zabrzmi Cajo Fabricio.

Organizatorami Festiwalu „All’improvviso” są Towarzystwo Kulturalne FUGA i Teatr Miejski w Gliwicach. Bilety dostępne w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz w serwisie internetowym ticketportal.pl.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej „All’improvviso”
26.06.2021 r., godz. 18:00, Ruiny Teatru Miejskiego w Gliwicach

Johann Adolf Hasse – Cajo Fabricio
(opera w 3 aktach, wersja koncertowa)

Wykonawcy: 
Max Emanuel Cenčić | Cajo Fabricio
Nian Wang | Pirro
Emmanuelle de Negri | Bircenna
Suzanne Jerosme | Sestia
Bruno de Sá | Volusio
Nicholas Tamagna | Turio
Stefan Sbonnik | Cinea
{oh!} Orkiestra Historyczna pod kierownictwem Martyny Pastuszki

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć