Materiały promocyjne

felietony

Koncerty plenerowe Młodej Polskiej Filharmonii

Muzycy Młodej Polskiej Filharmonii wraz z dyrektorem artystycznym – dyrygentem Adamem Klockiem oraz gośćmi zapraszają na cykl letnich koncertów plenerowych w najpiękniejszych kompleksach parkowych kraju. Ideą projektu MPF jest popularyzacja muzyki poważnej wśród młodzieży oraz przygotowywanie młodych artystów do kariery muzyka orkiestrowego. 

Letnie tournee orkiestry Adama Klocka obejmie:

3.08. Amfiteatr Łazienek Królewskich, Warszawa 

4.08. Rynek Główny w Kazimierzu Dolnym (w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi)

5.08. Pergola przy Hali Stulecia we Wrocławiu (koncert zakończy spektakl Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej)

Młoda Polska Filharmonia to prężnie rozwijający się projekt, zrzeszający młodzież chętną do kontynuowania w przyszłości kariery muzyka zawodowego. Mają doskonały słuch muzyczny, poczucie rytmu, wrażliwość, muzyczną inteligencję i wyobraźnię. A przede wszystkim talent. Dorzucili do tego ambicję, samozaparcie, wytrwałość i lata żmudnych ćwiczeń[1], piszą o MPF media. Dwudziestu ośmiu młodych muzyków, absolwentów i uczniów krajowych szkół muzycznych, posiada w swoim repertuarze zarówno kompozycje klasyczne, jak i nowoczesne (np. aranżacje orkiestrowe utworów Led Zeppelin czy Czesława Niemena). Obalamy mit, który mówi, że w orkiestrach jest miejsce dla przeciętnych muzyków. Nieprawda, w dobrej orkiestrze jest miejsce dla wirtuozów. I dopiero wtedy czuje się, jaka siła tkwi w wykonawstwie muzyki symfonicznej. Każdy z osobna znakomity, do tego tworzący z kolegami świetnie zgrany zespół. Magia dźwięków granych razem, ale będących konglomeratem najlepszego indywidualnego brzmienia[2], mówi dyrygent orkiestry.

Podczas letnich koncertów plenerowych młodym muzykom towarzyszyć będzie Aleksandra Gralewska – studentka Akademii Muzycznej w Katowicach, znana z popularnego programu The Voice of Poland. Z Młodą Polską Filharmonią muzykować będą także Robert Kubiszyn i Michał Dąbrówka.

Patronat nad działalnością oraz letnim tournee orkiestry sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 ———————————–

[1] https://zwierciadlo.pl/2011/kultura/mloda-polska-filharmonia/mloda-polska-filharmonia-jest-w-orkiestrze-sila

[2] https://mpf.zwierciadlo.pl/informacje-o-programie/idea/

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć