materiały prasowe

felietony

Konferencja "Muzyka w przestrzeni publicznej"

Już niedługo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się konferencja studencko‑doktorancka „Muzyka w przestrzeni publicznej vol. 2”, której patronem medialnym jest MEAKULTURA. Dlaczego warto wziąć w niej udział?

Trudno wyobrazić sobie świat bez muzyki. Fryderyk Nietzsche stwierdził nawet, że świat bez muzyki byłby pomyłką. Jakie jest więc miejsce muzyki w przestrzeni publicznej?  Sekcja Życia Publicznego Koła Studentów Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową „MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ vol. 2”  podczas której spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Odbędzie się ona w dniach 13‑14 czerwca 2014 roku w Instytucie Filozofii UAM.

Muzyka potrafi wywrzeć na nas ogromne wrażenie, które daje energię na pokonanie wyzwań dnia codziennego (podczas słuchania muzyki, myślimy: „O! Ten kawałek brzmi nieźle”, albo „To jest naprawdę genialne”). Czasem jest też ona tylko tłem naszych codziennych czynności, nie przywiązujemy do niej większej uwagi. Niestety – rzadko zastanawiamy się nad głębszym znaczeniem muzyki.  Chcąc wspólnie odkryć wpływ jaki ma na ludzi i świat, zapraszamy do dyskusji o muzyce w przestrzeni publicznej.

Oprócz wysłuchania prelekcji referentów, którymi będą studenci i doktoranci różnych dziedzin, można będzie też porozmawiać z naszymi gośćmi specjalnymi. Będą to m.in.: inż. Sławomir Nosal (który opowie nam o problemie hałasu) oraz mgr Justyna Stasiowska (która przeprowadzi warsztaty o programowaniu muzyką w przestrzeni publicznej).

Pełen program wydarzenia jest jednak bardzo zróżnicowany: od problematyki hip – hopu, poprzez punk, rock, aż po operę! Od spojrzenia humanistycznego, poprzez neurobiologiczne aż do technicznych rozważań nad muzyką. Każdy może znaleźć coś dla siebie!

Konferencji będzie też towarzyszyć wyjątkowy koncert „Music Fusion”.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie https://publiclife-uam.pl/konferencja

oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/627945893926881/?fref=ts

Kontakt z organizatorami: filozofiamuzyki@gmail.com

Program znajduje się w załączniku.

Zapraszamy!

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć