źródło: www.facebook.com/Lena.Romul

felietony

Lena Romul – śpiewająca saksofonistka

Lena Romul to 22-letnia wokalistka i multiinstrumentalistka z Poznania, która wystąpi 10 lipca 2012 roku na podwrocławskim Slot Art Festival, objętym patronatem medialnym MEAKULTURY.

Artystka ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec i saksofonu, Akademię Muzyczną we Wrocławiu (saksofon jazzowy) oraz Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie (wokalistyka jazzowa). Lena to także laureatka wyróżnień w konkursie Jazz Juniors, gdzie jako pierwsza kobieta zdobyła nagrodę główną z zespołem Lena Romul Quintet (2009). Zainteresowanie szerokiej publiczności przyniósł Lenie udział w 4. edycji programu Mam Talent, którego została finalistką.

Do najnowszych projektów realizowanych przez artystkę należą autorskie Industrialnie i Instynktownie. 

Pierwszy z nich, stanowiący odzwierciedlenie spojrzenia artystki na problem kobiecej natury, to okazja do muzycznego szaleństwa oraz nieskrępowanego tańca –  Industrialnie to mieszanka gatunków pop i muzyki elektronicznej, realizowana przez towarzyszącą Lenie grupę muzyków (Jerzy Markuszewski i Tomasz Mądzielewski – perkusja; Artur Bogusławski – instr. klawiszowe, Patryk Kraśniewski – gitara basowa). Instynktownie zaś to fuzja muzyki instrumentalnej i wokalnej, wykorzystująca możliwości instrumentów elektronicznych i nawiązująca do współczesnych gatunków muzyki elektronicznej. Główną inspirację stanowi tutaj muzyka improwizowana, m. in. muzyczna wolność jazzu. W projekcie udział biorą Patryk Kraśniewski (fortepian, elektronika), Boo-Boo Twarowski (gitary), Grzegorz Piasecki (kontrabas, gitara basowa) oraz Jerzy Markuszewski (perkusja).

Występ Leny Romul oraz towarzyszących jej muzyków odbędzie się w festiwalowej Cafe Pralnia 10 lipca 2012 roku o godzinie 22:00.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć