Leszek Możdżer, materiały prasowe

felietony

Leszek Możdżer zaprasza na Enter Music Festival 2012

W dniach 5 i 6. czerwca, nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu, odbędzie się druga edycja Enter Music Festival, którego dyrektorem artystycznym jest Leszek Możdżer.

Enter Music Festival to dwudniowe spotkanie, podczas którego na jednej scenie grają najciekawsi przedstawiciele światowej sceny jazzowej, muzycy głodni nowych wyzwań, stale poszukujący ciekawych rozwiązań artystycznych.

Plenerowy festiwal otworzy Edmar Castañeda Trio, którego lider jest znakomitym harfistą, urodzonym w Bogocie. Muzyk od 18 lat mieszka w Nowym Jorku, gdzie odnosi artystyczne i komercyjne sukcesy. Castañeda bezapelacyjnie zmienił spojrzenie jazzu na harfę, którą posługuje się w niezwykle dynamiczy i urzekający sposób. Potrafi zagrać rzeczy trudne z zachwycającą lekkością:

Tego samego wieczoru odbędzie się koncert zapowiadający najnowszą płytę Leszka Możdżera Lutosphere. Muzyczny projekt pianisty oraz Andrzeja Bauera i M.Bunio.S. dedykowany jest nowatorskim interpretacjom utworów Witolda Lutosławskiego:

Wieczór zakończy prawdziwy koktajl energetyczny, czyli jedyny w tym roku koncert międzynarodowej, ośmioosobowej grupy Funk Unit szwedzkiego muzyka Nilsa Landgrena.

O ile pierwszy wieczór będzie polem eksperymentów, o tyle drugi całkowicie zawładną instrumenty smyczkowe.  Najpierw wystąpi Atom String Quartet, jedyny polski kwartet smyczkowy grający jazz.

Zaraz po nim, szwedzki kontrabasista Lars Danielsson, znany polskiej publiczności z nagrań z Leszkiem Możdżerem i wspaniałych, solowych kompozycji. W Poznaniu zagra (wraz z zepołem) materiał ze swojej ostatniej płyty Libretto.

Ostatnią grupą prezentującą się nas Jeziorem Strzeszyńskim będzie Cellonet. Zespół uznanych polskich wiolonczelistów ma w swoim repertuarze interpretacje wielu utworów, inspiruje też kompozytorów do tworzenia także dla tak nietypowych grup muzycznych.

Na zakończenie zaprezentowany zostanie nowy utwór, skomponowany przez Leszka Możdżera specjalnie na Enter Music Festival. Pianista dołączy do Cellonetu w drugiej częsci koncertu.

————————————————–

Więcej na: wwwenterfestival.pl

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć