felietony

Marlena Wieczorek w gronie ekspertów nominujących do Paszportów Polityki

Znamy już tegorocznych kandydatów do Paszportów Polityki. W tym roku jedną z osób nominujących była Marlena Wieczorek, Redaktor Naczelna czasopisma MEAKULTURA. W kategorii muzyka poważna o Paszporty rywalizować będą Barbara Kinga Majewska, Krzysztof Książek i Marcin Świątkiewicz.

Jak co roku, wśród nominujących do Paszportu znajdują się krytycy muzyczni, przedstawiciele czasopism, radia i telewizji. W tym roku do grona ekspertów dołączyła Marlena Wieczorek, reprezentująca czasopismo internetowe Meakultura.pl.

Wśród nominowanych w kategorii muzyka poważna znalazła się m.in. wokalistka, Barbara Kinga Majewska, ceniona za odwagę i konsekwencję w promowaniu twórczości polskich kompozytorów oraz uczestnictwo w prawykonaniach (m.in. “Czarodziejska góra” Pawła Mykietyna) i w oryginalnych projektach artystycznych. Barbara Kinga Majewska jest także laureatką pierwszego Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA, organizowanego przez Fundację MEAKULTURA.

Barbara Kinga Majewska, fot. Przemek Dzienis, źródło: barbarakingamajewska.com

O Paszport ubiegać się będzie także Krzysztof Książek, pianista ceniony przez publiczność 17. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, laureat wielu nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fortepianowych, a także  klawesynista, Marcin Świątkiewicz, który z powodzeniem funkcjonuje w europejskim nurcie wykonawstwa muzyki dawnej.

Więcej o nominowanych można przeczytać TUTAJ:

O ostatecznym sukcesie młodych artystów dowiemy się 12 stycznia 2016 podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć