felietony

MEAKULTURA W NOWEJ ODSŁONIE!

DRODZY MeaCzytelnicy!

Jesteśmy z Wami od ponad czterech lat. Przez ten czas wiele się wydarzyło. Na stronach pisma opublikowaliśmy blisko 1700 tekstów, zdobyliśmy wiernych fanów w mediach społecznościowych, zyskaliśmy także wiele ważnych doświadczeń. 

Nasze teksty są czytane, cytowane, komentowane, a tytuł pisma stał się rozpoznawalną marką w środowisku muzycznym i nie tylko.

Choć wciąż przyświecają nam te same cele, stale poszukujemy nowych środków do ich realizacji. Dlatego w kolejnym roku istnienia MEAKULTURY proponujemy Wam nowy kształt pisma – z udoskonaloną szatą graficzną i formułą wydawniczą.

Czasopismo będzie ukazywało się odtąd w trybie miesięcznym, a każdy numer (z obszerną zawartością) poświęcimy określonej tematyce. Uważamy, że właśnie taka formuła pozwoli nam najlepiej zgłębić nasze zainteresowania, a równocześnie pozyskać najciekawsze teksty.

Oprócz numerów tematycznych planujemy także okazjonalne wydawanie numerów specjalnych – związanych z konkretnymi wydarzeniami (takimi jak coroczny Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA) czy patronatami medialnymi.

Chcemy kontynuować i poszerzać współpracę z instytucjami kultury, firmami fonograficznymi i artystami, których cenimy, dlatego stworzyliśmy zakładkę „Rekomendacje”, w której znajdą się materiały informacyjne i reklamowe.

Nadal pozostajemy otwarci na teksty niezamawiane przez redakcję – recenzje, felietony, publikacje czy wywiady. Znajdziecie je w zakładce „Meandry”, która została zamieszczona na dole strony.

Od początku istnienia pisma dbaliśmy o jego wysoki poziom merytoryczny, dlatego zawsze towarzyszyli nam oddani badacze-pasjonaci z różnych zakątków Polski – służyli radą, wsparciem, nagrywali dla nas videowykłady. W nowej odsłonie MEAKULTURY stworzą oni Radę Redakcyjną pisma, która będzie czuwać przede wszystkim nad działem publikacji. W Radzie znajdzie się też dotychczasowa Zastępczyni Redaktor Naczelnej, dr Ewa Schreiber, która będzie pełnić funkcję opiekuna merytorycznego czasopisma.

Funkcję Redaktor Naczelnej pisma nadal pełni założycielka i pomysłodawczyni MEAKULTURY, dr Marlena Wieczorek, a funkcję jej zastępców przejmą dwie doświadczone redaktorki: Anna Kruszyńska i Ewa Chorościan.

Każdy z działów będzie miał swojego redaktora lub redaktorów prowadzących. Wiele z tych osób już znacie, bo dały się one poznać jako rzetelni współpracownicy pisma.

Składamy w Wasze ręce pismo w nowej odsłonie – już wkrótce numer tematyczny dotyczący muzyki i tańca.

Bądźcie z nami w tym ważnym czasie zmian i odwiedzajcie nas jak najczęściej!

Zespół Redakcyjny MEAKULTURY

Dr hab. Krzysztof Moraczewski o czasopiśmie meakultura.pl:


Wesprzyj nas
Warto zajrzeć