Materiały promocyjne organizatora

felietony

Muzycznie na T-Mobile Nowe Horyzonty

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu to najważniejsze wydarzenie filmowe w kraju. Ideą organizowanego od roku cyklu jest prezentacja obrazów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina – sztuki intelektualnej, niszowej i często pomijanej. Na co ciekawego w trakcie trwania festiwalu (19 do 29 lipca 2012 roku) liczyć mogą melomani?

Okazją do podsumowania dorobku wybranych gwiazd rocka na gruncie filmowym będzie sekcja Re-mixed. Ze sceny na ekran, prezentująca najważniejsze kreacje aktorskie stworzone przez muzyków. Inspiracją do stworzenia programu była metoda remiksu, stąd w dziesiątce wybranych filmów znajdą się zarówno klasyczne tytuły, jak i najnowsze filmy z gwiazdami popu i hip-hopu[1], mówią organizatorzy. Podczas festiwalowych wieczorów obejrzeć będzie można:

Carmen: Hip Hopera (Beyonce)
Dick Tracy (Madonna)
Gridlock’d (legenda hip-hopu Tupac Shakur jako narkoman na odwyku)
Labirynt (w roli amanta: Dawid Bowie)
Performance (Mick Jagger)
Prawdziwe Historie (David Byrne)
Quadrophenia (Sting)
Suck (Alice Cooper, Moby, Iggy Pop)
Świat, ciało i szatan (Harry Belafonte)
Yellow Submarine (The Beatles)

Głównym, lecz mniej oczywistym, bohaterem sekcji Nowe Horyzonty Języka Filmowego: Dźwięk będzie problem klasycznego i współczesnego traktowania warstwy dźwiękowej w obrazie filmowym (gagi i anegdoty dźwiękowe, problem szumu, ścieżki ambientowe). W ramach Nowych Horyzontów Języka Filmowego odbędzie się także premiera ksiażki Audio-wizja kompozytora Michela Chiona.

12. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty będą towarzyszyć także koncerty, odbywające się na terenie Muzeum Miejskiego w Arsenale we Wrocławiu. Do najważniejszych gwiazd mających wystąpić w ramach tego przedsięwzięcia należą m. in. duet CocoRosie, Daniel Bloom i goście, wokalistka Peaches, Hanne Hukkelberg, Ballady i Romanse oraz The Saintbox – wspólny projekt Gaby Kulki, Olo Walickiego i Maćka Szupicy.

Harmonogram pokazów znaleźć można na: www.nowehoryzonty.pl/lista.do?typ=cykl&idCyklu=396.

Dokładny plan koncertów dostępny jest zaś na stronie www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1408.

 ——————————————————

[1] https://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1348

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć